Teatr Ecce Homo z Kielc otrzymał nagrodę główną 41. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu Zdroju. Zwycięzców poznaliśmy w niedzielny wieczór podczas uroczystej gali.

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli nagrodę główną 41. Biesiady Teatralnej- Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju zdobył Teatr Ecce Homo z Kielc za spektakl „Być świnią w maju” w reżyserii Marcina Bortkiewicza. Spektakl powstał na motywach „Teatrzyku Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Do rąk aktorów trafiła także nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł ufundowana przez marszałka województwa podkarpackiego.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana oraz nagroda w wysokości 3 tys. zł trafiła do Teatru Tetraedr z Raciborza za spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor, przygotowany na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza. Natomiast Brązowym Rogiem Myśliwskim Króla Jana oraz 2,5 tys. zł nagrodzono Teatr W MIĘDZYCZASIE z Krakowa za przedstawienie „Kartki z przeszłości” Pauliny Wysockiej-Fularz i w jej reżyserii.

W ramach Biesiady przyznano także Misy Borowiny za indywidualne dokonania twórcze. Laureatem Złotej Misy został Wojciech Kowalski, którego jury doceniło za osobowość aktorską w przedstawieniu we własnej reżyserii „Uwolnić słowa – MIŁOŚĆ” na podstawie tekstów Janusza Rudnickiego, Janusza Mielczarka, Piotra Macierzyńskiego. Srebrną Misę Borowiny przyznano Robertowi Konowalikowi za kreację w autorskim przedstawieniu „Woda w płucach” Teatru FIETER w Ozimku, zaś zdobywcą Brązowej Misy został Adam Karasiewicz za reżyserię i scenariusz spektaklu „Dziady” Teatru Kaprys w Łapach.

Podczas gali przyznano także nagrodę specjalną – Różę Horyniecką dla Teatru Ubogi Relacji z Sopotu, który zaprezentował spektakl „Coś jest, czegoś nie ma” w reżyserii Jacka Spicy. Zdobywcy Mis Borowiny i Róży Horynieckiej otrzymali również nagrody pieniężne.

Komisja konkursowa przyznała ponadto trzy honorowe wyróżnienia dla Teatru Seniora z Lublina za spektakl „Kabaret Starszych Panów” w reżyserii Michała Zgieta wraz z nagrodą rzeczową dla reżysera; teatru Martwej Wyobraźni z Krakowa za spektakl „Go” w reżyserii Dominika Setlaka oraz dla Grupy Teatralnej II LO w Przemyślu za spektakl „W”, który wyreżyserował Rafał Paśko.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here