Ruszył konkurs plastyczny „Rysuj w Muzeum!”

0

Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłosiło konkurs plastyczny. To zaproszenie do niezwykłego świata rysunku i propozycja spędzenia wolnego czasu w instytucji oraz obejrzenia wystawy czasowej „X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów’2020”.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5 -18 lat. Uczestników mogą zgłaszać szkoły i placówki oświatowe, np. domy kultury, pracownie plastyczne, ale także rodzice czy opiekunowie dzieci. Chcąc wziąć udział w rywalizacji trzeba wykonać pracę plastyczną o formacie nie mniejszym niż A4, ale nie większym niż A1. Tematyka jest dowolna, ale inspirować się należy wystawą „X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020” (ekspozycję przedłużono do 14 lutego). Jury przy ocenie prac w szczególności weźmie pod uwagę estetykę, samodzielność wykonania oraz walory artystyczne. Autorzy najlepszych rysunków otrzymają nagrody rzeczowe.

– Przekonacie się, że rysunek artystyczny jest ciekawy, a prace można interpretować na wiele sposobów. Wystarczy zwiedzić ekspozycję, zainspirować się, a następnie wykonać pracę w dowolnej technice rysunkowej. – zachęcają do uczestnictwa muzealnicy.

Podpisane prace wraz z kartą zgłoszenia trzeba przesłać do Muzeum Kresów w Lubaczowie do 15 marca. Prace wykonać można także w Muzeum, gdzie zapewnione będę papiery i kartony. Narzędzia rysunkowe trzeba przynieść ze sobą.

Regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania na stronie: muzeumkresow.eu.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here