Stary Dzików: Zmiana terminu „Wątków Folkloru Ludowego”

0

Organizatorzy XIX Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”, który miał odbyć się początkiem lutego br. zdecydowali o zmianie terminu wydarzenia. Impreza ma odbyć się w połowie kwietnia.

Fot. powiatlubaczowski.pl

Od 19 lat corocznie w pierwszą niedzielę lutego Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie wraz z Centrum Kulturalnym w Przemyślu organizuje Międzywojewódzki Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”. W tym roku zdecydowano jednak o przeniesieniu imprezy na późniejszy termin.

Ze względu na obostrzenia dotyczące epidemii COVID-19 przegląd zostanie przeniesiony na dzień 18 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy obostrzenia wciąż będą aktualne termin przeglądu może ulec zmianie – informują w komunikacie organizatorzy.

Przypomnijmy, że w minionym roku w przeglądzie wzięło udział 11 zespołów obrzędowych z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Grand Prix przypadło zespołowi ludowemu Sonina.

Przegląd ma na celu prezentację zwyczajów i obrzędów związanych z dorocznym cyklem świąt oraz rodzinnych ceremonii z terenu województw podkarpackiego i lubelskiego. Zespoły poprzez prezentacje scenicznych widowisk kultywują dawne zwyczaje, przekazując tym samym młodszym pokoleniom i środowiskom twórczym wartościowe treści,  składające się na dziedzictwo kulturowe wsi polskiej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here