Gmina Lubaczów odrestauruje zabytkowe wagony

4

Gmina Lubaczów ogłosiła przetarg na usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego. Chce dokonać renowacji wagonu pasażerskiego i wagonów towarowych.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: „Renowacja wagonu pasażerskiego austriackiego typu Ib i dwóch wagonów towarowych typu C-IX na potrzeby ekspozycji przy budynku tworzonej galerii kolejnictwa”. Prace podzielone zostały na dwie części – prace renowacyjne przy wagonie pasażerskim oraz prace renowacyjne przy wagonach towarowych. Firmy swoje oferty mogą składać do 9 lutego do godz. 10:00 do Urzędu Gminy Lubaczów (ul. Jasna 1, 37-600 Lubaczów).

Renowacja jest elementem prac przy rewitalizacji obiektów pokolejowych i poprzemysłowych w Gminie Lubaczów. Odrestaurowane wagony mają zostać umieszczone przy budynku tworzonej Galerii Kolejnictwa w Baszni Dolnej, będą więc stanowić ciekawą atrakcję turystyczną.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. Gdybym nie wyremontował tego pasażerskiego ib w roku bodajże 1995, bo pełnił w tym okresie rolę magazynu na zborze dla dokarmiania zwierzyny w Kole „Sokolik” w Horyńcu, to dzisiaj nie było by już prawdopodobnie czego remontować.
    Ot taka ciekawostka z historii tego wagonu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here