W Narolu powstanie nowy budynek dla OSP

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Narolu będzie miała nowy budynek. Ogłoszono przetarg na roboty budowlane.

Fot. narol.pl, arch.

Budynek składać się będzie z jednej kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 284,5 m2. Prace obejmą m.in. roboty ziemne i fundamenty, konstrukcję nadziemia, pokrycie dachowe, stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną, podłogi i posadzki, tynki, okładziny ścienne,  izolacje termiczne i elewacje, wyposażenie. Pojawi się wewnętrzna instalacja wodociągowa, sanitarna, grzewcza, gazowa, elektryczna, ciepła technologicznego, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, telewizyjna, okablowania multimedialnego oraz odgromowa i uziemiająca. Projekt zakłada również zagospodarowanie terenu, który zostanie utwardzony. Swoje miejsce znajdą ławki, wieża, stojak rowerowy.

Nowy budynek będzie posiadał m.in. 3 stanowiska garażowe na pojazdy i sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Nowa lokalizacja budynku OSP – w Jędrzejówce – skróci czas dotarcia strażaków do budynku, a tym samym sprawi, że mieszkańcy naszej gminy szybciej otrzymają pomoc – czytamy na profilu MiG Narol.

Firmy mogą składać oferty do 18 stycznia 2021 roku. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na styczeń 2021 r., a zakończenie prac na czerwiec 2022 r. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,1 mln zł.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku strażacy ochotnicy z Narola otrzymali nowy wóz.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here