Ogłoszono przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Lubaczowie

15

W Lubaczowie ruszy rozbudowa, przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej właśnie ogłosił przetarg.

Fot. Archiwum

Przebudowa obejmować będzie uzupełnienie konstrukcji stropu, więźby dachowej i pokrycia dachowego, docieplenie stropu, ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, fundamentów, montaż silosu na wapno przy budynku technicznym, wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej. Ponadto wybudowana zostanie żelbetonowa komora stabilizacji osadu i pomieszczenie techniczne. Prace obejmą także reaktor biologiczny i pompownię osadu recyrkulowanego, sitopiaskownik, biofiltr, pompownię ścieków surowych i aparaturę kontrolno-pomiarową oraz automatykę.

Wykonanie modernizacji oczyszczalni ścieków w Lubaczowie możliwe jest dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 6 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Szacowany koszt inwestycji to 17 589 000 zł.

AH, elubaczow.com

15 komentarze

  • O proszę…. odnalazł się nasz wielki patriota – polak2010. Barszcz odbija ci się czkawką czy inne płyny?

   Czytam sobie właśnie, że ropa z terminalu Orlenu wyciekła do Bałtyku. I teraz – w myśl logiki pisuarów – pytanie: gdzie był Obajtek, czemu nie nadzorował? Dymisja powinna być, zatruty Bałtyk przez nieudacznictwo! Tak to było? 😉

  • no już trójkę „zrepolonizowali”, tzn. „spisili” i efekt taki, że ze słuchalności 8-9% spadli do 2% – taki efekt niekompetencji, braku szacunku dla ludzi i słuchaczy oraz gnojenia dziennikarzy. Tak samo będzie z tzw. repolonizacją reszty mediów. Powodzenia, myślisz ze wszyscy kupią wasze przekazy dania, ujadanie i zakrzykiwanie prawdy? są jeszcze ludzie w tym kraju którzy myślą i mają coś do powiedzenia, ale jak chcesz się szmacić , twoja wolna wola!

 1. Od wielu lat oglądam w różnych debatach polityków liberalno-lewicowych i doszedłem do wniosku, że oni prezentują inteligencję na poziomie rozwoju małpy (nie obrażając oczywiście małp)
  I wyczekują (wygadując głupoty) kiedy zmęczą swojego przeciwnika politycznego

 2. Szanowni Państwo Redaktorzy, dlaczego nie reagujecie na tę pisowską wszę, opłacaną z naszych podatków? Notorycznie łamie regulamin forum. Nie tylko nic nie wnosi merytorycznie do dyskusji, ale również rozsiewa jakieś fake newsy, nie potrafi argumentować swoich wypocin i obraża wszystkich dookoła, kto ma inne poglądy, niż ta pisowska zaraza.

  Czy was też „zrepolonizowali”, czy może zapłacili parę groszy, aby dopuszczać do publikacji takiego matoła jak polak2010? Już jeden lokalny „portal” został „kupiony” przez te pisowskie gnidy. Pora na drugi?

  • Przydałoby się wypieprzyć stąd i ciebie i innych przygłupów, obojętnie z której opcji, którzy zamiast merytorycznych wpisów, prowadzą jakieś prywatne wojenki. Wsza, zaraza, gnidy? To ciebie obrażają, a nie ty innych? Ogarnij się!

    • Witam dyskutujących. Na innym portalu gdzie mam od wielu miesięcy przejścia z tym Panem i widzę. że zablokowanie jego osoby byłoby świętem bo naprawdę Pan polak2010 wylewa tylko swoje żale i frustracje i szuka poparcia jego zdania, którego nie znajduje bo każdy jego komentarz to atak na ludzi myślących inaczej niż on. Jedynie sączy nienawiść i ten ,,jad PiS-owski”.

     • O i tu przylazłeś? Tu też będziesz zanudzał swoimi durnymi elaboratami? Jeśli cię stąd nie wywalą, to tu też przestaną zaglądać normalni ludzie. Zlubaczowa już całkiem zagnoiłeś, tu zrobisz takie samo szambo.

    • Panie Emil. To nie ja zgnoiłem tamten portal tylko polak2010 i jemu może Pan podziękować. I żadna oczyszczalnia ścieków takiego ścieku co tam zrobił nie przeczyści. A ty Emilu jeszcze babrasz się w tych ,,ściekach”. Widzę, ze zanudza się moja konstruktywna krytyka. Mam nadzieję, że wiesz co oznacza słowo ,,konstruktywna”. to też pokazuje jak bardzo PiS nalał Ci do głowy tej swojej nienawistnej propagandy co widać w języku jakim piszesz. A co do tematu oczyszczalni to był on od dawna, ale jak dopiero ogłosili przetarg to przyjdzie jeszcze trochę poczekać na jego realizację.

 3. Co więcej wprowadzając do sejmu posłów kategorii ,,Jachira, nitras, szczerba” chcą obniżyć powagę sejmu.
  Pamiętam taką wypowiedzieć(a było ich wiele w kategorii głupich) pani Kłamczuchy Kopacz cyt.,, ludzie strzelali strzałami w dinozaury a my będziemy atakować PIS aż wygramy”
  Zastanawiałem się zawsze dlaczego tak się zachowują, niby wykształceni ludzie a inteligencja na poziomie małpy.

  • Jak nie małpy, to odgarnianie włosów albo poprawianie okularów środkowym palcem, albo nazywanie innych bydlakiem i wyzywanie na solo czy nazywanie kogoś idiotą (z mównicy sejmowej!). Dlaczego oni tak się zachowują, niby wykształceni i kulturalni ludzie. Zgadzam się, powaga Sejmu coraz niżej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here