Marek Chmiel został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

4

Marek Chmiel odebrał akt mianowania na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. 1 grudnia w Starostwie Powiatowym dokument uroczyście wręczyli mu  Zenon Swatek, Starosta Lubaczowski oraz Mariusz Pieróg, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Fot. powiatlubaczowski.pl

Marek Chmiel jest wieloletnim nauczycielem języka polskiego lubaczowskiego „ogólniaka”. W trakcie pracy z młodzieżą dał się poznać jako aktywny i bardzo lubiany przez uczniów pedagog. Bez problemów znajduje także wspólny język z kadrą placówki, z którą inicjował w ostatnich latach rozmaite działania. To on jest współzałożycielem Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Jako jego prezes od lat prowadził doskonale znamy w naszym powiecie Program Stypendialny dla zdolnej młodzieży, współorganizuje Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej, czy też turniej scrabble.

Jak czytamy na stronie powiatu lubaczowskiego, Marek Chmiel miał również duży udział w pozyskaniu środków unijnych (ponad 576 000 zł) z projektu pn. „Wzrost jakości kształcenia ogólnego w szkołach powiatu lubaczowskiego”,  na podniesienie jakości kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym i doposażenie szkoły, a także  ponad 1 mln złotych dla Zespołu Szkół w Lubaczowie i Zespołu Placówek w Lubaczowie.

– Mam nadzieję, że dotychczasowe doświadczenie jakie zdobył na polu pracy oświatowej i społecznej przełoży się na podniesienie jakości funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, a przede wszystkim stworzy młodzieży warunki do nauki, które umożliwią im dostanie się na wymarzone kierunki studiów – mówi o nowym dyrektorze Starosta Z. Swatek.

AH, hp, elubaczow.com

4 komentarze

    • ??? naprawdę proszę Pani? Serio xD człowiek awansował zawodowo i społecznie, a pani go wyzywa od niehonorowych ludzi? to pani powinna się wstydzić, że ma pani czelność obrażać ludzi za to, że dostał tak honorowe wyróżnienie. Nie lubię ogólnie tego Pana ale to co pani pisze to rzeczywiście wstyd

  1. Serdeczna Matko,
    Mogłabyś dla większego efektu zacząć swój wpis jak Pan Redaktor tego portalu od słów: „Nie milkną echa konkursu na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie”. Dalej poszłoby już jak po maśle i napisałabyś „kilka słów prawdy”. Rozumiem Twój ból, ale przestań, to nie Chmiel jest potworem, który porzucił niewinne dziatki na pastwę losu. To przepisy. Art. 42 Karty Nauczyciela ograniczają dyrektorowi liczbę godzin dydaktycznych i zabraniają przydziału godzin ponadwymiarowych poza sytuacjami wyjątkowymi i to za zgodą organu prowadzącego. Opisana przez Panią sytuacja nie jest wyjątkowa. Zmiana nauczyciela i wychowawcy w szkołach to norma. Niestety.

  2. Droga Pani Mamo, nie zostawił na pastwę losu, przecież dziecko dostanie innego polonistę, no bo chyba nie odszedł nauczyciel wraz z lekcjami. Z drugiej strony to chyba dla Pani lepiej, bo po co taki niehonorowy/ nie honorowy nauczyciel będzie Pani dziecko uczył. Z trzeciej strony nie ktoś, a sam dyrektor będzie szukał nowego wychowawcy. Po czwarte mogła Pani napisać inaczej, np. ” źle, że został wybrany na dyrektora, bo nie będzie wychowawcą mojego dziecka nad czym ubolewam” bo gdyby był złym nauczycielem to by się Pani cieszyła, że zostawił. I po ostatnie, ja się niezmiernie cieszę, że nie zostawił mojego dziecka, bo i ja mama i dziecko jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie je uczył nadal. Pozdrawiam Mamę – też mama.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here