Na skrzyżowaniu przy Liceum Ogólnokształcącym powstanie rondo

12

Rondo zamiast skrzyżowania – tak zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki, Słowackiego i Wyspiańskiego. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach remontu drogi wojewódzkie nr 867.

Skrzyżowanie przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie jest bardzo ruchliwe. W godzinach porannego szczytu, gdy wiele osób chce dojechać w tym samym czasie do pracy czy szkoły, kierowcy stoją tam w sporych korkach. O budowie ronda w tym miejscu mówiło się od dawna. Wreszcie staje się to faktem. 

Jak informowaliśmy w piątek, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa- Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odcinku od km ok.38+313,00 do km ok. 45+621,43”. W ramach kolejnego etapu inwestycji na skrzyżowaniu przy liceum ma powstać rondo.

Plan sytuacyjny projektu ronda dla skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Kościuszki, Słowackiego i Wyspiańskiego.

bm, elubaczow.com

12 komentarze

  1. Klika zdań w tym temacie……..
    Rondo z którego nie będzie można zjechać w stronę Horyńca, bo PIĘĆ przejść dla pieszych, gdzie od 7:20 do 9:15 przejście na drugą stronę do Ogólniaka ZAKORKOWANE, na każdej przerwie młodzież biegnie do Centrum bo głodni, trzeba coś zjeść I ZNOWU ZAKORKOWANE. Tylko nie piszcie ze będą światła bo hipokryta planuje rondo ze światłami. TERAZ NAJWAŻNIEJSZE cena i szacunkowy koszt to około 5 milionów ( BEZ SYGNALIZACJI ) . Lepiej te 5 baniek przekazać na modernizację 4 skrzyżowań w Lubaczowie tj. ( Konopnickiej z Unii lubelskiej, Unii Lubelskiej – Wyszyńskiego, oczywiście skrzyżowanie koło LO Słowackiego- Kościuszki, Baziaka – Mickiewicza ) i zamontowanie sygnalizacji świetlnej, i to jest dobre rozwiązanie a zyska na tym całe miasto i wszyscy będą zadowoleni tak sądzę. Ponadto miło by było zasięgnąć opinii mieszkańców w tym temacie bo chyba ich pominięto ?????. Ostatnie zdanie, od momentu zdalnej nauki brak korków na tej krzyżówce, to po co to rondo 🙂 ? .

  2. W ramach tego zadania raczej rondo nie powstanie. Zakres prac to km ok.38+313,00 do km ok. 45+621,43, natomiast rondo ma być na km 38+222, więc poza głównym zadaniem. W dokumentach przetargowych jest jedynie wspomnienie o przebudowie skrzyżowania Kościuszki-Słowackiego-Sienkiewicza-Wyspiańskiego, aby w obrębie tego skrzyżowania nie planować kompleksowej przebudowy, jedynie poprawić stan istniejący.
    Treść oryginalna z zamówienia: „Początek przebudowywanej drogi dowiązano do rozbudowywanego odcinka DW 867 w ramach inwestycji „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Hrebenne od km 38+037 do km 38+313 wraz z rozbudową skrzyżowania w km 38+222 z drogą powiatową nr 1686R ul. Słowackiego oraz drogami gminnymi nr 104926R ul. Kościuszki i 104955R ul. Wyspiańskiego wraz z niezbędną infrastrukturą w Lubaczowie”. 1.Na tym odcinku należy zrezygnować z całkowitej przebudowy nawierzchni jezdni i podbudowy. Należy: – wykonać frezowanie nawierzchni asfaltowej na grubość 4 cm – ułożyć na geosiatce Warstwę wiążącą z AC 16W gr. 5 cm oraz Warstwę ścieralną SMA gr. 4cm. 2. Pozostawić istniejący ciąg pieszo-rowerowy bez przebudowy, – w celu dostosowania do nowej niwelety przebudować nawierzchnię chodnika na wjazdach poprzez podniesienie kostki i krawężnika na długości wjazdu, o szer. 1,0 m. (70%- Kostka i krawężnik wykonawcy).”
    Zatem rondo wciąż jest w planach, choć terminu budowy nie znamy.

  3. Patrząc na ten plan sytuacyjny ronda to trzeba przyznać, że jest poprawnie zaprojektowany. Jestem za tym, żeby tą inwestycję wykonać. Wielu kierowców przy okazji nauczy się jeździć po rondzie nie obrażając tu nikogo . Życzę powodzenia w wykonaniu tej inwestycji i pozdrawiam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here