37-letni kierowca motocykla, mieszkaniec powiatu lubaczowskiego trafił do aresztu po tym, jak uciekał przed policjantami. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

W niedzielę (01.11), po godz. 15:00, na obwodnicy Jarosławia kierujący motocyklem suzuki nie zważając na podwójną ciągłą linię, wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze z grupy SPEED próbowali zatrzymać motocyklistę używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ich działania okazały się bezskuteczne, bo kierowca zaczął przyspieszać – przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h jechał 182 km/h. Policjanci wyprzedzili mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna zatrzymał się i znów gwałtownie ruszył. Funkcjonariusze ponownie ruszyli w pościg ulicami Jarosławia oraz pobliskich miejscowości. Gdy motocyklista wjechał na teren powiatu lubaczowskiego, funkcjonariusze z lubaczowskiej drogówki zablokowali drogę radiowozem.

Motocyklista był trzeźwy. Z powodu spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa trafił do aresztu. Policyjne systemy wykazały, że dowód rejestracyjny motocykla został wcześniej zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie nie tylko za wykroczenia drogowe, ale też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i świadome zmuszanie policjantów do pościgu.

Zobaczcie film z radiowozu grupy SPEED.

AH, elubaczow.com, KWP Rzeszów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here