W Lubaczowie też można zarabiać miliony

0

Ponad 4,5 mln zł „na czysto” tylko w 2019 roku zarobił jeden z przedsiębiorców rozliczających się w lubaczowskim Urzędzie Skarbowym. Właśnie poznaliśmy informacje na temat zarobków podatników z naszego regionu za poprzedni rok.

Fot. elubaczow.com

Z danych wynika, że podatnicy w naszej okolicy zarabiają coraz więcej. Dochody powyżej 1 mln zł za 2019 rok wykazało 14 osób, to o cztery więcej niż rok wcześniej. Z kolei dochody plasujące się w przedziale 500 tys. zł – 1 mln zł wykazało 22 podatników.

Największy dochód z prowadzenia na własne nazwisko działalności gospodarczej wyniósł 4 556 939, 74 zł. Z kolei ten z tytułu o umowę o pracę wyniósł 382 680,47 zł. Jednak większość z nas nie może pochwalić się takimi zarobkami. Z danych udostępnionych nam przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubaczowie wynika, że aż 98,1% podatników rozlicza się w  I progu podatkowym (do 85 528 zł rocznie).

Milionerów w powiecie lubaczowskim może być jednak znaczenie więcej. W zestawieniu, o które oparliśmy powyższe informacje, nie ma uwzględnionych choćby zarobków firm płacących podatek CIT czy też osób, które zyski wypracowały z przychodów kapitałowych (np. z giełdy). W tym zestawieniu nie ma też rolników, którzy przychody czerpią np. z dopłat bezpośrednich.

Roczne deklaracje podatkowe zdecydowana większość osób, bo aż 91,7 %, złożyła drogą elektroniczną. Przypomnijmy, że rok wcześniej z tej możliwości skorzystało 88% podatników. Coraz więcej przekazujemy także w ramach 1 % do organizacji pożytku publicznego. Dla OPP przekazaliśmy za 2019 rok w sumie 561 239,20 zł.

AH, hp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here