Przez trzy dni, od 24 do 26 września, można było w sieci oglądać transmisje filmowe nt. funduszy europejskich. Prowadzone one były z Kresowej Osady w Baszni Dolnej i z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej.
Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich miały nieco inny wymiar niż poprzednie edycje, bo wydarzenia odbywały się bez udziału publiczności i były transmitowane „na żywo” w sieci. Prowadzących i gości poszczególnych spotkań w naszym regionie gościły m.in. Kresowa Osada w Baszni Dolnej i Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej.
Na uczestników czekało wiele interesujących webinariów, warsztatów, koncertów i spotkań. W Baszni Dolnej spotkać się mogliśmy z Szymonem Skublickim, Dariuszem Busz i Angeliką Kisiel z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie. Ponadto podczas spotkania nt. Funduszy Europejskich skierowanych przeciwko skutkom pandemii można było zadać pytania Tomaszowi Czop – Dyrektorowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Janowi Wygnańcowi – Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu i Marcinowi Nanuś – Łęckiemu ekspertowi oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu.
Z kolei dla dzieci odbyły się zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy. Pojawiły się sztuczne rany i sztuczna krew, bo Klinika dr. Misia prowadziła naukę tamowania krwotoku i zaopatrywania urazów. Z kolei dla nieco starszych prowadzone były warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas transportu w samochodzie i na rowerze. Na pokazy zaprosiła Grupa PASSIO z Rzeszowa.
Odbyły się również warsztaty z robienia kosmetyków domowymi sposobami. Przepisy zaprezentowały Sylwia Drus-Ciepluch z firmy NoveltyUNIT i zielarka Krystyna Judka, zaś przepisy kulinarne, przede wszystkim na proziaka, przedstawili lokalna gospodyni Urszula Pukas i Andrzej Węgierak – szef kuchni Kresowej Osady. O tym, jak malować i zdobić tkaniny opowiedziała z kolei Justyna Wesołowska z Fundacji GaMon z Tarnobrzega.
Natomiast w Rudzie Różanieckiej, podczas wędkowania, o Funduszach Europejskich rozmawiali Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów i Stanisław Woś z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Roztocze. O osiągnięciach Dębowego Dworu mówił także Mirosław Zaborniak, gospodarz obiektu. Z kolei muzycy związani z Kapelą Grodziszczoki zaprosili na mini recital. Na Cymbałach Rzeszowskich zagrane zostały m.in. utwory rozrywkowe i popularne.
Retransmisje wydarzeń można obejrzeć na profilu Odmienione Podkarpackie.
Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.
AH, elubaczow.com
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!
Zróbcie wreszcie drogi do Jarosławia, Horyńca, Werchraty, Maroka its a nie robicie ludziom wodę z mózgu tymi pseudo efektywnymi spotkaniami z których g….. wynika.
Narola miało być 😉
Jak za komuny. Pokazowe polowania, spotkania, tańczące karły, zarzucanie wędek, itd …
Bawić się jest komu, ale porządnego remontu drogi już nie.
Zastanawia mnie, kto odbiera takie buble jak np: wyremontowany odcinek drogi 865 na odcinku od ronda od strony Oleszyc do Futor. Ten remont to dramat. Doskonale obrazuje, jak wygląda nasze państwo. Dokładnie tak samo.
Smutne to.