O Funduszach Europejskich z Kresowej Osady i Dębowego Dworu

3

Przez trzy dni, od 24 do 26 września, można było w sieci oglądać transmisje filmowe nt. funduszy europejskich. Prowadzone one były z Kresowej Osady w Baszni Dolnej i z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej.

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich miały nieco inny wymiar niż poprzednie edycje, bo wydarzenia odbywały się bez udziału publiczności i były transmitowane „na żywo” w sieci. Prowadzących i gości poszczególnych spotkań w naszym regionie gościły m.in. Kresowa Osada w Baszni Dolnej i Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej.

Na uczestników czekało wiele interesujących webinariów, warsztatów, koncertów i spotkań. W Baszni Dolnej spotkać się mogliśmy z Szymonem Skublickim, Dariuszem Busz i Angeliką Kisiel z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie. Ponadto podczas spotkania nt. Funduszy Europejskich skierowanych przeciwko skutkom pandemii można było zadać pytania Tomaszowi Czop – Dyrektorowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Janowi Wygnańcowi – Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu i Marcinowi Nanuś – Łęckiemu ekspertowi oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu.

Z kolei dla dzieci odbyły się zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy. Pojawiły się sztuczne rany i sztuczna krew, bo Klinika dr. Misia prowadziła naukę tamowania krwotoku i zaopatrywania urazów. Z kolei dla nieco starszych prowadzone były warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas transportu w samochodzie i na rowerze. Na pokazy zaprosiła Grupa PASSIO z Rzeszowa.

Odbyły się również warsztaty z robienia kosmetyków domowymi sposobami. Przepisy zaprezentowały Sylwia Drus-Ciepluch z firmy NoveltyUNIT i zielarka Krystyna Judka, zaś przepisy kulinarne, przede wszystkim na proziaka, przedstawili lokalna gospodyni Urszula Pukas i Andrzej Węgierak – szef kuchni Kresowej Osady. O tym, jak malować i zdobić tkaniny opowiedziała z kolei Justyna Wesołowska z Fundacji GaMon z Tarnobrzega.

Natomiast w Rudzie Różanieckiej, podczas wędkowania, o Funduszach Europejskich rozmawiali Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów i Stanisław Woś z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Roztocze. O osiągnięciach Dębowego Dworu mówił także Mirosław Zaborniak, gospodarz obiektu. Z kolei muzycy związani z Kapelą Grodziszczoki zaprosili na mini recital. Na Cymbałach Rzeszowskich zagrane zostały m.in. utwory rozrywkowe i popularne.

Retransmisje wydarzeń można obejrzeć na profilu Odmienione Podkarpackie.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Jak za komuny. Pokazowe polowania, spotkania, tańczące karły, zarzucanie wędek, itd …
    Bawić się jest komu, ale porządnego remontu drogi już nie.
    Zastanawia mnie, kto odbiera takie buble jak np: wyremontowany odcinek drogi 865 na odcinku od ronda od strony Oleszyc do Futor. Ten remont to dramat. Doskonale obrazuje, jak wygląda nasze państwo. Dokładnie tak samo.
    Smutne to.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here