Dni Otwarte Funduszy Europejskich w tym roku online

0

W dniach 24-26 września zapoznać się będziemy mogli z ciekawymi projektami unijnymi, które zostały zrealizowane na Podkarpaciu, ale też w całej Polsce. Ruszają Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które w tym roku w związku z pandemią koronawirusa odbędą się wyłącznie w formie online.

Obok wirtualnych spacerów i filmów ukazujących inwestycje i przedsięwzięcia współfinansowane z UE, na uczestników czekać będzie wiele ciekawych webinariów, warsztatów, koncertów czy spotkań, w trakcie których widzowie nie tylko poszerzą swoją wiedzę o funduszach, ale zdobędą też nowe umiejętności. Filmiki o projektach z całej Polski można podziwiać na stronie internetowej www.dniotwarte.eu  Kulminacja wydarzeń za pośrednictwem tej platformy planowana jest na 25 – 27 września. Z kolei projekty zrealizowane przez prawie 40 beneficjentów funduszy z Podkarpacia będzie można śledzić na platformie www.dofe.podkarpackie.eu.

– Wszyscy zainteresowani możliwościami pozyskania środków europejskich nie mogą przegapić webinariów, które pojawią się na platformie w dniu 24 września. Dzień później transmisje online poświęcone będą tematyce związanej z Covid-19 i możliwościami wsparcia, jakie płyną szczególnie do przedstawicieli sektora gospodarczego. 25 września eksperci podsumują również wszelkie działania pomocowe skierowane do przedsiębiorców, walczących ze skutkami pandemii. Ciekawie zapowiada się także sobota 26 września. W tym dniu webinaria na platformie będą miały zupełnie inny charakter. Pojawią się warsztaty doskonalące umiejętności kulinarne (pieczenie proziaka, smażenie ryb), kosmetyczne (produkcja soli do kąpieli domowej roboty), plastyczne (malowanie tkanin różnymi metodami). Na koniec organizatorzy „Live z Funduszami” planują za pośrednictwem platformy internetowej zorganizować klimatyczny recital w wykonaniu młodych muzyków na charakterystycznych dla Rzeszowa i okolic instrumentach. Podczas transmisji online przewidziane są konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. – czytamy na stronie internetowej Gminy Lubaczów.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here