Jak poradzić sobie z zatkaną toaletą

Niedrożna toaleta to koszmar dla wielu mieszkańców domów czy też użytkowników biur i innych lokali. Problem ten trzeba rozwiązać od razu, gdyż każda chwila zwłoki nie dość, że przedłuża czas wyłączenia toalety z użytku, to jeszcze może spowodować poważniejszą awarię. W pierwszej kolejności próbujemy domowych sposobów na przepychanie rur, ale jeśli to nie pomaga – pozostaje wezwać wyspecjalizowanych techników z Pogotowia kanalizacyjnego w Warszawie.

Problem z zatkaną toaletą – jak go rozwiązać?

Zatkana toaleta to problem, który trzeba rozwiązać natychmiast. Niestety czasem nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj można sobie poradzić domowymi sposobami, jednak czasem udrażnianie rur trzeba zlecić specjalistom od usług kanalizacyjnych. Zazwyczaj do zatkania toalety dochodzi dość blisko od wejścia do światła rury lub na kolanku samego sedesu. Jest to sytuacja najłatwiejsza i stwarzająca największe możliwości poradzenia sobie z tym problemem domowymi sposobami. Można wówczas sięgnąćpo zwykły przepychacz do toalety. Warto go mieć pod ręką, gdyż jest to prosty i tani sposób, a samo narzędzie można nabyć w każdym sklepie gospodarczym. Działa on na zasadzie wytwarzanego ciśnienia, które przepycha nieczystości zatykające kolanko. Jest to sposób skuteczny jednak tylko wtedy, gdy zapchana toaleta zablokowała się zaraz na kolanku. Jeśli problem leży dalej, to zwykły przepychacz może nie pomóc.

Przepychanie rur za pomocą mechanicznej sprężyny

Jeśli rura zablokowała się zbyt daleko, by można było sięgnąć tam przepychaczem lub zwykłym kawałkiem kija, trzeba użyć sprężyny. Taki sprzęt można nabyć w sklepie budowlanym, a podobnymi narzędziami do profesjonalnego użytku dysponują specjaliści z Pogotowia kanalizacyjnego w Warszawie. Czasem wezwanie fachowców okazuje się niezbędne, zwłaszcza gdy przepchanie rury wymaga odpowiednio długiej i solidnej sprężyny. Cała operacja udrożnienia rur w takim przypadku wymaga zaangażowania dwóch osób, bowiem jedna musi wpychać sprężynę do rury, a druga kręci drążkiem na jej drugim końcu, co wprawia ją w ruch obrotowy. Właśnie to sprawia, że sprężynę można w ogóle wprowadzić do rury, pomimo że są w niej zakręty, nawet pod dużym kątem w wielu miejscach.

Przepychanie rur w Warszawie – mechaniczne i chemiczne

Niestety czasem taka sprężyna może się zblokować, a wtedy trzeba użyć bardziej giętkiego modelu. Jeśli sprężyna dochodzi do zablokowanego fragmentu zatkanej rury i nie jest w stanie go przepchać, trzeba kręcić do skutku i próbować poluzować zanieczyszczenia mechanicznie. Jednocześnie warto wykorzystać ciśnienie wody, które powinno z dużą siłą napierać na zblokowany fragment. Jeśli to nadal nie pomaga, mechaniczne udrażnianie rur należy połączyć z wykorzystaniem chemii. Trzeba zaopatrzyć się w środki żrące, które rozpuszczą nieczystości i pozwolą łatwiej je przepchnąć sprężyną. To niestety dotyczy tylko zanieczyszczeń organicznych, podczas gdy z twardymi elementami stałymi, które nie ulegają degradacji, będzie o wiele trudniej – jest to wówczas praca dla specjalistów Pogotowia kanalizacyjnego.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here