Ubezpieczenie AC zazwyczaj kojarzy się wszystkim tylko i wyłącznie z nowymi, bądź kilkuletnimi autami. Co jednak w przypadku samochodów starszych? Czy właściciele takich pojazdów również mogą liczyć na ubezpieczenie swojego samochodu? Czy warto w ogóle ubezpieczać takie auto? Jak sprawdzić wysokość składki? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Ubezpieczenia AC dla wszystkich

Choć zdarzają się oczywiście wyjątki, to na szczęście u wielu ubezpieczycieli można znaleźć naprawdę ciekawe pakiety AC, na które nie ma konkretnego ograniczenia pod względem wieku samochodu. Czasem jednak zdarzy się, że samochód nie może być starszy niż 15-20 lat. Jednak, jeśli już najpopularniejsi ubezpieczyciele posiadają oferty ubezpieczeń i starszych samochodów, to można spokojnie wybierać coś dobrego.

Wśród ofert znajdują się nawet również takie, które są właśnie specjalnie przygotowane pod starsze samochody. Przecież ubezpieczeniem tym właściciele aut nie chcą objąć jedynie starych, szwankujących aut, ale również naprawdę prawdziwe perełki i klasyki, które również poruszają się po naszych drogach. Czasem warto zacząć przeglądanie ofert, właśnie od takich, specjalnie przygotowanych dla starszych modeli(sprawdź: https://www.compero.pl/ubezpieczenia-samochodowe/kalkulator-oc-ac).

Czy warto ubezpieczać starsze auto?

Właściciele aut wiedzą już, że ubezpieczenia AC są dostępne również dla starszych samochodów. Jednak czy warto płacić składkę OC i do tego jeszcze AC za auto, które swoje najlepsze lata ma już za sobą? Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Jednak zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele, a wśród nich można wymienić między innymi:

• Możliwość naprawy drobnych szkód na koszt ubezpieczalni,

• Auto zastępcze,

• Naprawa z ubezpieczenia,

• także,

• gdy winę ponosi ubezpieczony

Zalet jest jeszcze naprawdę o wiele więcej. Jeśli ktoś dba o swój samochód, bądź też rzeczywiście posiada prawdziwego klasyka, to już w ogóle powinien przemyśleć to rozwiązanie. Zdarzają się takie sytuacje, w których należałoby naprawić auto, jednak jest to dość kosztowna sprawa. Wykupując ubezpieczenie AC, można cały czas dbać o samochód, wykonywać najważniejsze naprawy, również blacharskie i lakiernicze i po prostu zawsze pilnować tego, by zapłacona była składka AC.

Jedną z największych zalet, które są doceniane przez posiadaczy ubezpieczenia AC, jest zwrot pieniędzy w przypadku kradzieży samochodu. Starsze auta również stają się częstymi ofiarami złodziei, szczególnie jeśli właściciel posiada dość popularne auto na rynku, do którego często poszukiwane są części zamienne. W takim wypadku pojazd można stracić bezpowrotnie, lecz otrzyma się choćby pewną sumę, która zrekompensuje stratę.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC dla starszego samochodu?

Im więcej proponowanych przez ubezpieczycieli ofert, tym trudniej wybrać tą najlepszą, która rzeczywiście spełni oczekiwania ubezpieczonego. Często znacząco różnią się od siebie, choćby przez koszt AC. W zależności od tego, co ono ma obejmować i jakie posiada warunki, te różnice mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

Na wysokość składek AC przede wszystkim wpływ mają:

• Zakres ochrony,

• Wiek auta,

• Wiek kierowcy,

• Zniżki za bezszkodową jazdę.

W przypadku aut używanych warto dodatkowo zwrócić uwagę na:

• Pakiety specjalne dla właścicieli starszych aut,

• Wkład własny w likwidacji szkód,

• Możliwość stosowania części zamiennych zamiast nowych.

Każdy z tych elementów może wpłynąć na znaczne obniżenie kosztów ubezpieczenia AC. Jeśli komuś naprawdę zależy na tym, by porównać oferty między sobą i odnaleźć najlepszą, a zarazem najtańszą, to jednym z najlepszych rozwiązań będzie skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, bądź też wyszukiwarki ubezpieczeń. Są to bardzo proste i przyjazne w obsłudze narzędzia, które pomagają w wyborze ubezpieczyciela.

Wybór AC dla starszego samochodu jest bardzo odpowiedzialną i dobrą decyzją. Warto korzystać z takiego rozwiązania, szczególnie jeśli komuś zależy na tym, by auto przeżyło jak najwięcej lat, w jak najlepszym stanie. W przypadku posiadania AC, zarówno drobne, jak i większe uszkodzenia, nagle stają się mniejszymi zmartwieniami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here