Gmina Lubaczów przyłącza się do „Sprzątania świata”

1

Gmina Lubaczów przyłącza się do największej polskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Prosi więc środowiska społeczne, by 18-20 września włączyły się do działań, a mieszkańców o zadbanie o czystość i porządek przy swoich posesjach.

Fot. Gmina Lubaczów, arch.

Od lat Gmina Lubaczów angażuje się w uporządkowanie miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości. Przyłączając się do tegorocznej akcji, której hasło brzmi „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.!” zachęca środowiska społeczne, domy kultury, biblioteki, rady sołeckie, przedstawicieli stowarzyszeń, a także mieszkańców, by włączyli się do akcji i uprzątnęli drobne śmieci.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji również dołączą szkoły z terenu gminy Lubaczów. Uczniowie wezmą też udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych wspólnie z nauczycielami. Ponadto oddelegowani pracownicy gminy będą zbierać odpady z pasów drogowych głównych ciągów komunikacyjnych.

– Kolejny raz przystąpimy do likwidacji dzikich wysypisk śmieci. – deklarują.

Osoby i grupy, które chcą włączyć się do akcji proszone są o wcześniejsze wysłanie zgłoszenia. Szczegóły są dostępne na stronie Gminy Lubaczów.

AH, elubaczow.com, gminalubaczow.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here