W wypadku w Gliwicach zginęli mieszkańcy powiatu lubaczowskiego

3

Wśród ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w nocy w Gliwicach jest czworo mieszkańców powiatu lubaczowskiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 22.30, przed zjazdem na autostradę A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem – informuje śląska policja.

– Ofiary wypadku to cztery osoby z powiatu lubaczowskiego, dwie z jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to jedna osoba z województwa lubuskiego i kierowca – obywatel Słowacji – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Aktualizacja, godz.16:30.

Ofiary tragicznego wypadku w Gliwicach to pięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 23 do 59 lat – podaje radio RMF FM.

Jak twierdzą służby, ofiary wypadku prawdopodobnie jechały do pracy. Wskazywać na to mają znalezione we wraku busa bagaże. Najmłodsza ofiara to 23-letnia kobieta, najstarsza – 59-letni mężczyzna – powiedział podczas konferencji wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

elubaczow.com, RMF FM, Śląska Policja


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here