Przygotowują się do wspólnej promocji Roztocza

0

W Tomaszowie Lubelskim w czasie briefingu prasowego włodarze województw podkarpackiego i lubelskiego zastanawiali się nad wspólnymi działaniami dotyczącymi promocji Roztocza. Marszałkowie obu regionów chcą, by stało się ono tak rozpoznawalne jak Bieszczady.

Fot. powiatlubaczowski.pl

W spotkaniu wzięli udział marszałkowie Władysław Ortyl i Jarosław Stawiarski oraz prezesi Podkarpackiej i Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – Wioletta Rejman i Paweł Wójcik, a także burmistrz Tomaszowa Lubelskiego i prezes Euroregionu Roztocze Wojciech Żukowski. Nie zabrakło także włodarzy z naszego regionu, obecni byli m.in. Starosta Zenon Swatek, Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, Wójt Gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak i Wójt Gminy Horyńca-Zdroju Robert Serkis.

W czasie rozmów zaprezentowano ideę jednej wspólnej marki turystycznej „Roztocze”, która swoim zasięgiem będzie obejmować ma dwa województwa – podkarpackie i lubelskie. Strategia „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” stanie się niezbędnym elementem dla zrównoważonego zarządzania turystyką.

– Roztocze jest jedno i nie da się go fizycznie podzielić na dwie części. Dlatego też musimy zastosować wspólne działania promocyjne skierowane do całego tego obszaru. Cieszę się, że razem z województwem lubelskim będziemy realizować ten ważny projekt. Jako samorząd województwa musimy mieć na uwadze równomierny rozwój turystyki na Podkarpaciu i promować atrakcje turystyczne całego regionu, a Roztocze ma ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać – mówił Marszałek Władysław Ortyl.

Prace nad strategią są efektem podpisanego w listopadzie w 2019 roku w Baszni Dolnej, listu intencyjnego w sprawie wspólnej promocji Roztocza.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy złotych z Ministerstwa Rozwoju.

AH, elubaczow.com, podkarpackie.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here