W piątek (26.06) lubaczowski szpital odwiedził Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości wraz z senatorem Mieczysławem Golbą. Spotkanie z dyrekcją placówki oraz starostą lubaczowskim Zenonem Swatkiem było związane z pozyskanym przez lecznicę dofinansowaniem z Funduszu Sprawiedliwości.

Fot. M. Materniak, powiatlubaczowski.pl

Środki pozyskane Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanym Funduszem Sprawiedliwości przeznaczone zostały na  zakup nowoczesnego stołu ortopedycznego, służącego m.in. do leczenia urazów i wszczepianie endoprotez oraz trzech kardiomonitorów. Łączna wartość sprzętu to ok. 225 000 zł.

Mamy bardzo prężnie działający oddział ortopedii,  pan doktor Rydzak z zespołem wszczepił w zeszłym roku 300 endoprotez kolana, barku i biodra. Każda kwota jest dla nas ważna, dzięki takiemu wsparciu możemy wskoczyć na wyższy poziom, a mamy spory potencjał– podkreślał dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski, dziękując wraz ze starostą Z.Swatkiem za otrzymane wsparcie – czytamy na stronie powiatu lubaczowskiego.

W spotkaniu wziął również udział Józef Ozimek, radny Rady Powiatu w Lubaczowie, który dziękując za tak potrzebne placówce dofinansowanie podkreślał, że rehabilitacja w lubaczowskim szpitalu cieszy się dużym uznaniem również wśród pacjentów spoza powiatu lubaczowskiego.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here