Procesja w Boże Ciało? Bp Marian Rojek wyznaczył zasady

3

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek wyznaczył zasady, które powinny obowiązywać w czasie Bożego Ciała. Jak w tym roku będzie wyglądać procesja?

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ustanowiona została przez papieża Urban IV w 1264 r. bullą „Transiturus”. Głównym punktem uroczystości jest procesja eucharystyczna, która przechodzi ulicami miasta. W tym roku w związku z panującą epidemią wierni zastanawiają się czy odbędą się coroczne pochody do czterech ołtarzy. Kształt uroczystości Bożego Ciała zależy od diecezji. 

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, biorąc pod uwagę wyjaśnienia prawne ks. Bpa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu z dnia  3 czerwca 2020 r. i z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, wprowadził nowe zasady uczestnictwa w uroczystościach. W czasie zgromadzeń organizowanych poza kościołem uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa (wyjątek stanowią duchowni sprawujących kult religijny). Nie obowiązuje limit 150 uczestników.

– Na liczne oraz przeżywane z pełnym zaangażowaniem i czystymi sercami uczestnictwo we wspomnianych wydarzeniach wszystkim diecezjanom oraz przybywającym do nas gościom z serca błogosławię i wspieram modlitwą. – mówi Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here