Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego kradł w Przemyślu

0

Policjant po służbie zatrzymał w Przemyślu 42-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który ukradł ze sklepu artykuły przemysłowe. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, w jednym ze sklepów w Przemyślu. Funkcjonariusz przemyskiej komendy, będący w czasie wolnym od służby, szedł na zakupy. Gdy przechodził w rejonie sklepów usłyszał trzask zamykanych drzwi i okrzyk: „złodziej, złodziej!”. Sprawiło to, że zwrócił uwagę na mężczyznę z plecakiem, który szybko odchodził od sklepu. Funkcjonariusz przypuszczał, że może to być sprawca kradzieży. Po chwili mężczyzna zaczął uciekać, ale policjant go dogonił i obezwładnił. Następnie przekazał wezwanym na miejsce mundurowym. Okazało się, że zatrzymany miał w plecaku artykuły przemysłowe, które ukradł ze sklepu.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza kradzież 42-latka w tym sklepie. Wcześniej jego łupem padły również kosmetyki i artykuły spożywcze za kwotę blisko 600 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – czytamy w komunikacie KMP w Przemyśu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here