Siostra Małgorzata Chmielewska na CRF

5

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal odsłonili kolejne karty imprezy. W cyklu „Otwarte głowy” jednym z prelegentów będzie siostra Małgorzata Chmielewska.

Po niedawnej prezentacji pierwszych zespołów, które wystąpią na tegorocznym CRF, teraz organizatorzy poinformowali o innym gościu, który pojawi się na wydarzeniu.

– Kilka lat temu namalowaliśmy ją na muralu z Dariuszem Paczkowskim, w tym roku odbierze robotę – mówią organizatorzy. 

Siostra Małgorzata Chmielewska to przełożona polskiego oddziału katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”. Z festiwalowiczami spotka się w wielkim białym namiocie w ramach cyklu „Otwarte głowy”. To miejsce spotkań ludzi, którzy podejmują dialog w tematach ciężkich, pomijanych, wykluczanych.

Organizatorami spotkania są City NGO i Fundacja Q.

AH, elubaczow.com


5 komentarze

  1. Spotkanie z siostrą Chmielewską odbędzie się w białym namiocie CITY NGO na polu namiotowym i raczej nie będzie świadoma że po drugiej stronie rzeki wieczorem wystąpi Nergal i Batushka. Pewnie zaraz po spotkaniu z grupką festiwalowiczów wyruszy w drogę powrotną. Za udziałem zespołów Me And That Man (Nergal) i Batushka stoi człowiek z wioski o tradycjach banderowskich, który chce ściągnąć setki Ukraińców na tegoroczny CRF i planuje wielką akcję promocyjną wśród ukraińskich fanów Nergala i Batushki.

    • Siostra Chmielewska doskonale zna lineup imprezy. Właśnie taka jest różnica pomiędzy ludźmi z otwartymi umysłami, a psychokatolami. Wzajemny szacunek do ludzi o różnych poglądach i wartości. Nikt nikogo nie zmusza, aby uczestniczył w tym wydarzeniu. Niech idzie w tym czasie do kościoła lub inną pielgrzymkę i tam spędza czas w swoim środowisku.

  2. Z Cieszanowa wybiera się na tegoroczny CRF co najmniej 150 osób. Chcemy Siostrę Chmielewską zobaczyć na koncercie Nergala i Butushki i zapytać o wrażenia po tych koncertach. Jeśli nie będzie uczestniczyła w koncertach to będzie to tylko symboliczny udział dla zamydlenia oczu. Lineup imprezy niewiele mówi osobie, która nie słucha takiej muzyki na co dzień. Dużo ludzi wybiera się z ciekawości dlatego, że jest to jedyna większa impreza rozrywkowa w roku i dużo ludzi traktuje CRF jako „Dni Cieszanowa” pomimo drogich karnetów. Jak pojawi się u nas Nergal to przyjdziemy na spotkanie w koszulkach z Matką Boską i Świętym Janem Pawłem II i zobaczymy czy jest tolerancyjny dla osób o innych poglądach. Podobną akcję można zrobić również na jego koncercie i sprawdzić jego otwartość umysłu. Ciekawe z jaką reakcją fanów spotkałaby się grupa ludzi, gdyby pojawiła się na koncercie w takich koszulkach. Komuś jest na rękę niszczenie polskiej tradycji opartej na wartościach katolickich i wprowadzanie na jej miejsce kultury i tradycji ukraińskiej

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here