Cieszanów Rock Festiwal 2020 – znamy pierwsze zespoły

1

Przed nami 11. edycja Cieszanów Rock Festiwalu, największej rockowej imprezy na Podkarpaciu oraz jednego z największych rockowych festiwali w Polsce. Co nas czeka?

W dniach 20-22 sierpnia 2020 roku podkarpacki Cieszanów ponownie zamieni się w polską stolicę rocka. W minionym tygodniu w Rzeszowie organizatorzy wydarzenia przedstawili pierwsze zespoły, które wystąpią na cieszanowskiej scenie oraz poinformowali o podjęciu proekologicznych działań, nowych strefach aktywności i kilku rozwiązaniach na rzecz dostępności festiwalu.

– Rok 2020 będzie dla nas krokiem w nieznane, bo zmieniamy kilka miejsc, do których nasi uczestnicy zdążyli się przywiązać. Ale zrobimy wszystko, by zachować atmosferę. W ubiegłym roku odwiedził nas Jurek Owsiak, który bardzo chwalił CRF. Dał nam pozytywną ocenę, podkreślił, że atutem Cieszanowa jest klimat, który przypomina mu najlepsze czasy Jarocina. Czyli: impreza nie jest zbyt duża, ale ma odpowiednią duszę i klimat. Sugerował, żebyśmy tego nie psuli i zbytnio go nie rozbudowywali – mówił podczas konferencji prasowej Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa.

Zmiany, których mówił burmistrz Zadworny dotyczą m.in. przeniesienia sceny na drugą stronę rzeki Brusienka. Samo kąpielisko z kolei stanie się także polem namiotowym. Uczestnicy festiwalu nie będą musieli poruszać się po drogach publicznych. – Takie “przemeblowanie” pozwoli na większe scalenie festiwalu – uważa burmistrz Zadworny.

W trakcie spotkania z dziennikarzami zaprezentowano także…

PIERWSZE ZESPOŁY:

Me And That Man to rockowo-bluesowy projekt Adama Nergala Darskiego o międzynarodowej renomie. Po mocnym debiucie płytą „Songs of Love and Death” z 2017 roku, zespół wraca w nowej postaci – a co najważniejsze – z nową muzyką. Już 27 marca ukaże się płyta kolejna płyta zespołu nosząca nazwę „New Man, New Songs, Same Shit Vol.1”, z udziałem znamienitych zagranicznych gości.

Batushka – fenomen na skalę światową i jeden z najbardziej sugestywnych zespołów metalowych ostatnich lat. Muzycy pochodzący ze wschodniej Polski, wykorzystują w swojej twórczości energię i furię black metalu oraz elementy charakterystyczne dla starożytnych rytuałów. Ich koncerty słyną ze spektakularnej, teatralnej oprawy i intensywnej symboliki.

Psy Wojny to reprezentacja polskiej sceny punkowej z 35-letnią historią i Tomaszem „Falonem” Jaworskim na czele. NA CRF 2020 Psy Wojny będą oficjalnie świętowały swój jubileusz pracy artystycznej.

Do punkowego programu CRF dochodzi również formacja Cela Nr 3. Zadebiutowali w 1985 roku, ale ich prawdziwa muzyczna przygoda zaczęła się w 1987 roku na Festiwalu w Jarocinie. Ich piosenkę „Kwiaty” z refrenem „Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie”, słyszał choć raz w życiu chyba każdy.

Pierwsze ogłoszenie #CRF2020 zamyka jeden z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy – trójmiejski Mùlk. Wystartowali w 2018 bardzo dobrze przyjętym singlem „Bies”. W składzie zespołu znajdują się muzycy takich zespołów jak: Me And That Man, The Fruitcakes czy Tymon &Transistors.

CRF BEZ BARIER

  – Festiwal kontynuuje współpracę z Fundacją Kultury Bez Barier, specjalizującą się w działaniach na rzecz udostępniania wydarzeń kulturalnych. Podczas najbliższej edycji CRF planujemy tłumaczenie wybranego koncertu na polski język migowy, warsztaty poświęcone tematyce dostępności, dbałość o dostępność festiwalowych materiałów promocyjnych, udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością zapowiada Anna Cygankiewicz, odpowiedzialna za akcje specjalne na CRF oraz identyfikację wizualną festiwalu.

EKO CRF

Trwają prace nad reorganizacją doczesnych rozwiązań na terenie festiwalu dotyczących śmieci. CRF zapowiada redukcję zużycia plastiku w strefach gastronomicznych (np. wprowadzenie biodegradowalnych kukurydzianych kubków), opracowanie systemu segregacji śmieci, promowanie wymiany rockowych koszulek i płyt.

NOWE STREFY AKTYWNOŚCI

Poza stałymi punktami wydarzeń towarzyszących tj. spotkania i warsztaty z organizacjami pozarządowymi w strefie City NGO, festiwalowicze mogą spodziewać się nowej strefy Monster Energy z kolorowymi irokezami i nowej rockoteki SILENT ROCK, w której dzięki specjalnym słuchawkom będzie można potańczyć zarówno do muzyki z kanału Klasyki Rocka jak i odkryć zupełnie nowe brzmienia na kanale Nowości Rocka.

Kolejne gwiazdy zostaną zaprezentowane już niebawem!

Karnety w specjalnych pakietach do kupienia na: bilety24.pl.

Bieżące informacje na temat festiwalu: facebook.com/cieszanowrockfestival.

1 komentarz

  1. Jurek Owsiak sugerował, żeby festiwalu za bardzo nie rozbudowywać? Czyżby się bał konkurencji? 😉
    A ciut poważniej.
    Festiwal to fajna sprawa i faktycznie duże wydarzenie patrząc na województwo podkarpackie, nawet i może też w miarę dobra reklama Cieszanowa. Tylko… Warto by było poznać trochę liczb. Ile ta „reklama” kosztuje i czy to się gminie opłaca? Reklama ma czemuś przecież służyć. Z jej strony promocji gminy, a z drugiej strony powinna służyć chyba przyciągnięciu inwestorów, ewentualnie turystów. Przyznam szczerze, jeśli gminie zdarza się oszczędzać na szkołach oddając je stowarzyszeniu, bo nie ma pieniędzy, a z drugiej strony organizuje festiwal, który nie przynosi adekwatnych zysków gminie w postaci inwestorów, wzrostu liczby turystów, a i stopień rozpoznawalności Cieszanowa chociażby w naszym województwie przydałoby się po prostu zbadać, to czy festiwal w tej postaci ma sens? Nie chodzi o to, że w ogóle go powinno nie być, ale żeby nie przynosił gminie zbyt wielkich strat. Jakich? No właśnie kto to wie? Jeśli Burmistrz kalkuluje zyski i straty, to chyba powinien się przyjrzeć każdej inicjatywie gminnej… Tej też…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here