W piątek (6.03) w Miejskim Domu Kultury, na zaproszenie Powiatowego Centrum Kultury, zebrały się panie m.in. z kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, organizacji, związków czy jednostek powiatowych, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu powiatowego i zaproszonymi gośćmi świętować Dzień Kobiet.

Coroczne marcowe spotkanie  jest wyrazem  podziękowania Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka za współpracę, aktywną działalność i wysiłek podejmowany przez panie, które swoją pracą wpływają na rozwój i zmiany na lepsze w powiecie lubaczowskim.

Wśród  prawie 200 świętujących pań znalazła się Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, dla której był to pierwszy dzień pracy na nowym stanowisku Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W uroczystości uczestniczyła także m.in. Mata Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie, Łucja Bielec – szefowa Fundacji SOS Życie z Mielca, którego prowadzi regularne, bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne wśród mieszkanek regionu.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć życzeń, kwiatów i muzyki- o to zadbała Kapela Nad Brusienką i Pawlaki.  Na zakończenie organizatorzy zaprosili na poczęstunek.

Galeria zdjęć, fot. Marcin Materniak, powiatlubaczowski.pl.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here