Anna Schmidt-Rodziewicz wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

7

Poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz z Jarosławia została nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania. Na to stanowisko powoła ją dziś (05.03) premier Mateusz Morawiecki.

Anna Schmidt-Rodziewicz będzie wspierać działania minister Marleny Maląg.

Przypomnijmy, że od czerwca 2019 do poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz pełniła funkcję Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zastąpiła wówczas na tym stanowisku Annę Marię Anders.  Teraz stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania posłanka przejmuje po odwołanym z tej funkcji ministrze Adamie Lipińskim.

To wielki zaszczyt móc kontynuować pracę w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego. Na tym etapie żegnam się zawodowo z Polonią, która na zawsze pozostanie w mym sercu i zapraszam do współpracy wszystkich, których dotyczy nowo objęta przeze mnie funkcja. Zgoda buduje”. – mówi wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz.

7 komentarze

  1. Gratuluje Pani Minister. Ale jedna prosba. Z grona moich znajomych,z ktorych mamy wspolne poglady. Nie ma co ustepowac opozycji. W zadnej sprawie. Jedziemy do przodu!jak nie teraz to nigdy. Popieram ministra Ziobro. Sprobujcie pogadac z Konfederacja,Narodowcami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here