Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz ministrem w KPRM

4

Poseł Anna Schmidt Rodziewicz została powołana przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego na stanowisko Pełnomocnika ds. dialogu międzynarodowego, a zarazem na Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Od stycznia 2016 roku funkcję tę pełniła senator Anna Maria Anders. O nominacji poseł Anna Schmidt-Rodziewicz poinformowała na swoim profilu społecznościowym, dziękując zarazem za pracę w sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

↓ ↓ ↓

To wielka radość i wielki zaszczyt. Po ponad dwóch latach przewodniczenia jednej z największych komisji sejmowych, od dziś jako Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będę zajmować się Polonią i Polakami na Wschodzie. Premier dostrzegł i docenił moją aktywność. Będę robić wszystko żeby Go nie zawieźć – podsumowuje Anna Schmidt-Rodziewicz.

O tym czym zajmuje się Pełnomocnik Premiera RP ds. dialogu międzynarodowego możemy przeczytać na oficjalnej stronie:

Pełnomocnik sprawuje patronat nad rozwojem współpracy międzynarodowej. W tym zakresie wykonuje wyznaczone przez Prezesa Rady Ministrów zadania zmierzające do zacieśnienia i ożywienia kontaktów z partnerami zagranicznymi istotnymi z punktu widzenia interesów Polski. Pełnomocnik może także inicjować działania służące umacnianiu pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Utrzymuje stały kontakt z przedstawicielami misji dyplomatycznych mających swoje placówki w Polsce oraz z polskimi dyplomatami na całym świecie. Niezwykle ważnym zadaniem Pełnomocnika ds. Dialogu Międzynarodowego jest utrzymywanie kontaktów z przedstawicielami Polonii na całym świecie.

Anna Schmidt-Rodziewicz z Jarosławia jest Posłem na Sejm RP od 2015 roku, wcześniej była m.in. radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Od lutego 2017 roku kieruje sejmową Komisją Łączności z Polakami za Granicą. Bardzo aktywnie działa na rzecz samorządów i mieszkańców powiatu lubaczowskiego, często odwiedza nasz region.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here