Lubaczów: Dwie firmy zainteresowane wywozem odpadów

34

Dwie firmy złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Lubaczowa. Zwycięzca przetargu powinien rozpocząć świadczenie usług początkiem marca br.

Fot. Archiwum

Śmieciowa batalia w Lubaczowie trwa od końca października ubiegłego roku. Wtedy to burmistrz miasta ogłosił pierwsze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów. Miało ono wyłonić podmiot, który będzie świadczył usługi od początku stycznia 2020 roku. Początkiem grudnia zostało ono jednak unieważnione, a jako powód podano „niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.

Początkiem stycznia ogłoszono nowy przetarg, a międzyczasie podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej uchwalono znaczące podwyżki cen za wywóz odpadów dla mieszkańców Lubaczowa. W dniu wczorajszym dowidzieliśmy się, że w drugim postępowaniu przetargowym oferty złożyło dwie firmy. O zamówienie ubiega się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. z Tylmanowej oraz Ecler Wywóz Nieczystości Dariusz Gałan z Łaszczówki. Pierwsza z firm wyceniła swoje usługi na 1 860 240,60 zł, a druga o blisko 100 tys. zł mniej – tj. 1 763 260,56 zł. Bezpośrednio przed otwarciem poznaliśmy kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 2 251 216,80 zł brutto.

W ubiegłych latach wywozem odpadów z terenu naszego miasta zajmowało się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o., firma jednak nie złożyła swojej oferty w postępowaniu na 2020 rok. O tym, który podmiot będzie zajmował się wywozem odpadów komunalnych z Lubaczowa dowiemy się po rozstrzygnięciu postępowania.

34 komentarze

     • Do Polak2010. Ale obecne znaczne podwyżki opłat śmieciowych w całym kraju pojawiły się po znowelizowaniu tej ustawy przez PiS w 2019 r. Poza tym jak napisał PP, od jesieni 2015 do teraz PiS miał wystarczająco czasu żeby tę ustawę PO i PSL-u naprawić jeżeli była zła.

     • Jesteś tak samo śmieszny jak ta cała pisowska zaraza. Ciągle ta sama, denna narracja – wina Tuska. Zawsze i wszędzie 😀

      Dziś przez przypadek trafiłem na jakąś audycję z podróżniekim Dworczykiem, który wypowiadał się w sprawie 1,95mld na TVPiS.

      „- To rekompensata za środki, które nie wpłyną na rzecz mediów publicznych po tym, kiedy PO i Tusk w 2008 roku wprowadzili przepisy wyłączające szereg grup z płacenia abonamentu”. 2008 rok, mamy 2020, czyli 12 lat po tej szkodliwej dla społeczeństwa operacji. Ci nieudacznicy życiowi przez 12 lat nie potrafili zrobić nic, aby naprawić tę szkodę. Dlaczego?;)))))

      Czym dziś zajmuje się TVPiS? W głównym wydaniu Wiadomości zajmuje się nic nieznaczącą „literatką” Kingą Rusin, która wrzuciła na swój instagram jakiś żenujący post. Ot, pisowscy „dziennikarze”

     • Aha, jak ten Tusk narobił tyle złego, dlaczego nie postawią go przed Trybunałem Stanu? PiSuary mają wszystkie narzędzia, aby to zrobić.

      I jak tam komisja ds. VAT z kolejnym nieudacznikiem Horałą na czele? Vincent wciąż ma się dobrze, a okazuje się, że wyłudzacze VAT byli na najwyższych stołkach w KAS.

      Długo można byłoby mówić, ale nie bardzo jest z kim ;))

     • Co ja ci poradzę że ten twój bożek Donald Tusk jest marionetką Angeli Merkel i działa na szkodę gospodarki państwa Polskiego, dlatego Tusk dostaje takie wspaniałe piękne medale w niemczech. Włącz chłopie myślenie nie poddawaj się manipulacji liberałów.

     • Ale to nie ja mam problem z trzeźwym myśleniem, tylko ty. To nie ja mam problem z Donkiem, tylko wy. Ciągle ten sam jazgot, to samo pieprzenie i żadnych działań, aby ukarać winnych. Nie głosowałem ani na PO/PSL, ani na PiS. Dla mnie oba te ugrupowania są takie same, niczym się nie różnią.

      Wyłącz chłopie TVP to może jeszcze będzie ratunek dla ciebie. Masz klapki na oczach, zapatrzony jesteś w kierunku PiSuarów jak w obrazek. Daj na luz, weź dystans 😉

     • Jak nie widzisz różnicy między mową nienawiści jaka oferuje Platforma obywatelska a wzrostem gospodarczym za rządów Prawa i Sprawiedliwości bo tak się to pisze troszkę szacunku dla Polaków o innych poglądach politycznych i światopoglądowych, to masz ….no co ci mam powiedzieć…. problem ze sobą.

     • Tak się akurat składa, że mowa nienawiści to jeden z głównych elementów, który łączy te dwie formacje najbardziej. Obie posługują się rynsztokowym językiem. Jeżeli tego nie dostrzegasz to masz… „no co ci mam powiedzieć…. problem ze sobą.”.

      Chwalenie się wzrostem gospodarczy przy szalejącej inflacji na poziomie 4,4% jest kpiną, ale ciemny lud (być może ty również), na szczęście dla PiS, nie potrafi nawet zdefiniować czym jest inflacja, więc nikt się tym nie przejmuje 😀 Wierzę jednak, że ceny wzrosną jeszcze bardziej i może coś dotrze do tych dzbanów 😉

      A jak tam mają się inwestycje w tej galopującej gospodarce? Jak tam przekop mierzei wiślanej, szczecińskie promy i inne obietnice?:D

     • Jeżeli „dobrą zmianę” interpretujesz przez pryzmat własnych korzyści to muszę przyznać, że widzę je doskonale. Jakaś ciepła posadka urzędnicza, a może praca dla żony, szwagra, brata, siostry?;)

     • Jak wcześniej napisałem nie mierz innych swoją miarą Językiem jakim się tu posługujesz można porównać do pustych haseł używanych przez totalną opozycję w liberalnych mediach, taki z ciebie bezstronny obywatel.

     • Zadałem kilka prostych pytań, na które unikasz odpowiedzi, bo są one nie do obrony. Zresztą – nie pierwszy raz na tym forum. Jaką ty chcesz prowadzić merytoryczną rozmowę. O czym?

     • Szkoda, że nie dostrzegasz obraźliwych epitetów przeciwko opnentom politycznym jedynej słusznej partii. Proszę pierwsze odpowiedzieć na pytanie, które zostało zadane powyżej: na którą ustawę, uchwaloną przez PO(?) powołujesz się w swoich wypowiedziach. Najlepiej Dz.U., wówczas zweryfikujemy je z rzeczywistością.

     • Manipulują wszyscy. Czy Ty nie widzisz manipulacji Twojego ukochanego PiS? Wczoraj eksponowany materiał w TVP z wizyty Prezydenta w Łowiczu, wzruszony pan w średnim wieku: „Panie prezydencie, chcę tylko podziękować za program 500 Plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała. Jest na trzecim roku medycyny we Wrocławiu. Żaden rząd nie obchodził się moimi dziećmi, dziękuję”. Dzisiaj w podobnym stylu jeszcze bardziej wzruszona starsza pani, zapewne emerytka, dziękuje za polepszenie jej życia. Okazuje się przed wyborami prezydenckimi, że 500+ czy inny socjal, to zasługa nie PiSu, J. Kaczyńskiego, rządów B. Szydło czy M. Morawieckiego, ale Prezydenta. Prezydenta, który tylko podpisał stosowne ustawy. „Gdyby nie pański rząd”, ech, ręce opadają. I jeszcze jedna rzecz tak przy okazji, ta córka która studiuje medycynę dzięki 500+, czyli pieniądzom podatników (nie Prezydenta ani PiS-u ani swoich rodziców), czy ona będzie pracować jako lekarz w naszym kraju i leczyć polskich podatników, dzięki którym może studiować?

     • Akurat rozmawiamy tutaj o ustawie z dnia 25 stycznia 2013 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
      Ale z chęcią się do pana tezy odniosę. Według pana myślenia to najlepiej chyba by było usiąść i palnąć sobie w … (wiadomo o co się rozchodzi) odzywa się w panu takie jak to nieraz u ludzi zauważam (narzekanie jak to wszystko jest źle) a może więcej optymizmu, szacunku i zrozumienia dla innych ludzi nie słuchajmy tych słów pogardy dla naszego narodu od jak bym tych ludzi nazwał pożytecznymi idio.t..ami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here