Lodówki, kamery bezpieczeństwa, telewizory czy kotły grzewcze, w ciągu ostatnich 15 lat ewoluowały ze zwykłych przedmiotów w kierunku urządzeń znanych nam do tej pory z filmów S-F. Wszystkie one zbierają i wytwarzają olbrzymie ilości danych, a poprzez stale połączenie z globalną siecią, mogą się tymi informacjami wymieniać. O ile zdalnie sterowanie domowymi gadżetami zaczyna być postrzegane jako standard, o tyle w ujęciu przemysłowym trend jest relatywnie nowy. Ciężkie maszyny podłączone na stałe do Internetu, automatycznie optymalizujące swoją pracę to przyszłość, która właśnie nadchodzi. Przykładem takiego urządzenia jest wózek widłowy typu Reach Truck Crown ESR1000.

Co to jest Reach Truck?

Reach Truck to rodzaj wózka widłowego. W Polsce bardzo często spotykamy nazwy:

  • – Wózek widłowy boczny – operator pracujący na tego typu maszynie zajmuje pozycję boczną w stosunku do konstrukcji wideł. Fortel ten pozwala ograniczyć wielkość maszyny po obrysie, a co za tym idzie zredukować wymaganą przestrzeń manewrową.
  • – Wózek wysokiego składowania – urządzenie pozwala obsługiwać procesy magazynowe na wysokości przekraczającej 13 metrów. Ze standardowych maszyn dostępnych na rynku większe możliwości maja jedynie wózki z podnoszoną kabiną operatora VNA.

Obie nazwy mówią nam bardzo dużo na temat tego czym jest i do czego służy Reach Truck. Dodać należy, że operator pracuje w pozycji siedzącej, a sprzęt jest przeznaczony przede wszystkim do pracy wewnątrz hali magazynowej.

System operacyjny Gena® w Reach Trucku Crown

System operacyjny Gena® po raz pierwszy pojawia się w Reach Trucku ESR1000. Jest to rozwiązanie, które w założeniu inżynierów marki Crown, ma towarzyszyć wszystkim przyszłym konstrukcjom opuszczającym bawarską fabrykę. Gena® jest w pełni skonfigurowana z programem do zarządzania flota InfoLink® i na stałe połączona z Internetem. System operacyjny pomaga zarządzać produktywnością, bezpieczeństwem oraz wydajnością.

Zarządzanie pracą Reach Trucka poprzez ekran dotykowy

Funkcje istotne z punktu pracy operatora ESR1000 są dostępne z poziomu 7-calowego kolorowego ekranu dotykowego. Menu jest osiągalne w 25 językach. Ekran umożliwia konfigurację indywidualnych parametrów pracy urządzenia, dostosowanych m.in. do poziomu doświadczenia użytkownika – od prędkości jazdy, poprzez kąt skrętu, do układu hamulcowego. Z punktu widzenia osoby zarządzającej obiektem możliwe jest dedykowanie zadań. Sam ekran jest odporny na uszkodzenia, co gwarantuje pewną pracę w przemysłowym środowisku.

Reach Truck, który gromadzi i analizuje dane w czasie rzeczywistym

Reach Truck Crown ESR1000 gromadzi i analizuje dane w czasie rzeczywistym. Czujniki pokładowe weryfikują warunki pracy, parametry bezpieczeństwa oraz zdarzenia specjalne. W oparciu o te informacje algorytmy dostosowują pracę urządzenia oraz informują o potencjalnych zagrożeniach, w tym awariach i możliwych przestojach.

Reach Truck połączony z siecią Wi-Fi i GSM

Połączenie Reach Trucka z siecią Wi-Fi i GSM pozwala podejmować strategiczne decyzje biznesowe. Jesteśmy w stanie zweryfikować wykorzystanie floty wózków widłowych oraz wydajność poszczególnych maszyn. Możliwe jest ograniczenie liczebności wózków widłowych pracujących w magazynie. Wszystkie kolizje i uszkodzenia są na bieżąco sprawdzane i zapisywane poprzez InfoLink®. Osoba zarządzająca magazynem może zaprogramować konfigurowalne listy kontrolne, które w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, muszą być każdorazowo weryfikowane przez operatorów, przed rozpoczęciem pracy. Jeśli operator wykona czynność poprawnie, powiadomienia są wyświetlane na niebiesko. W sytuacjach krytycznych kolor powiadomień zmienia się na czerwony i towarzyszy im specjalny alarm dźwiękowy.

Reach Truck ESR1000 jest dostępny polskim rynku za pośrednictwem wyłącznego przedstawiciela Crown: https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/wysokiego-skladowania/reach-truck-esr1000/

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here