“Obertyn – opowieści o życiu miasteczka” – w środę w MBP

2

“Obertyn – opowieści o życiu miasteczka” to polsko-ukraińska publikacja poświęcona jednemu z miasteczek dawnego województwa stanisławowskiego. Z jej autorem Piotrem Zubowskim będzie można spotkać się w środę (29.01) w MBP w Lubaczowie.

Na zdjęciu Piotr Zubowski, fot. powiatlubaczowski

“Obertyn – opowieści o życiu miasteczka” to polsko-ukraińska publikacja stanowiąca efekt międzynarodowego projektu naukowego. Na podstawie relacji mówionych i spisanych wspomnień, przedstawiono w tej książce obraz wspólnego życia Polaków, Ukraińców i Żydów w południowo-wschodnich województwach II Rzeczypospolitej, ich doświadczenia II wojny światowej oraz okoliczności opuszczenia na trwałe domu rodzinnego i rozstania ze sobą – w trakcie i po zakończeniu wojny. Opowieści mieszkańców przeplatają się, tworząc wspólną narrację o życiu w małym miasteczku na Pokuciu od ok. 1918 roku do końca lat 50. XX w.

W środę – 29 stycznia br. będzie można spotkać się w z autorem książki – Piotrem Zubowskim, dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych, organizowane jest w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu.


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here