Lubaczów: Monitoring batem na kierowców łamiących przepisy

21

Na os. Orzeszkowej w Lubaczowie zamontowano monitoring. Dlaczego na miejskim, mało uczęszczanym osiedlu zainstalowano kamerę? Pytamy Zastępcę Burmistrza Janusza Waldemara Zubrzyckiego.

Monitoring pojawił się w bardzo spokojnej okolicy.

Do naszej redakcji spływały pytania dotyczące pojawienia się na os. Orzeszkowej w Lubaczowie kamery. Kamera pojawiła się przy skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej, Kamila Baczyńskiego i Zapolskiej. To bardzo spokojna okolica, stąd pojawiły się pytania o przyczyny takiego działania. Zapytaliśmy o to Zastępcę Burmistrza Lubaczowa Janusza Waldemara Zubrzyckiego.

– Kamera ma nadzorować/monitorować ruch aut po ul. Zapolskiej ze względu na skargi mieszkańców, dotyczące poruszania się po tej drodze samochodów o niedopuszczalnym tonażu. Samochody te są utrapieniem dla mieszkańców okolicznych posesji, poza tym niszczą nawierzchnię nieprzystosowaną do takiego tonażu. Ulica ta, zbudowana w I połowie lat 90., z założenia miała ułatwiać mieszkańcom os. Orzeszkowej dojazd do posesji, z wyłączeniem aut ciężarowych, autobusów itp. – tłumaczy Janusz Waldemar Zubrzycki.

AH, elubaczow.com

21 komentarze

  • Racja! Na całym ciągu jest tylko jeden, na łączeniu Orzeszkowej i Cichej. To za mało. Rajdy na tej drodze urządzają sobie głównie mieszkańcy Młodowa i Karolówki. Bo po pierwsze: to nie u nich, tylko w znienawidzonym mieście, a po drugie: czasem na Kościuszki stoi policja, a tu nigdy.

 1. Dobre 😉 Wiadomo komu to przeszkadza. Jest tam taki Dziadziuś, co biega za cięższymi samochodami 😉 Kamera i co to da? Jakie skutki prawne zostaną wyciągane i na jakiej podstawie prawnej ? Proszę o to zapytać Pana Zubrzyckiego. To bardziej działanie, aby zamknąć usta temu starszemu Panu, a nie ograniczenie dla aut.

 2. Proponuję skończyć tę żenade jak ktoś się nie zna na prawie drogowym i do jakich włodarzy należą poszczególne ulice i jakie obejmują ich prawa to niech się nie wypowiada!!! A pan,, A…,,,, dziadziuś,, niech sobie takie coś postawi przy wjeździe na ul.Zapolska od strony Kościuszki. Tam gdzie mieszka.
  Ludzi się budują budować będą , ciężarowe jeżdżą i będą jeździć bez drogi ul.Zapolskiej o przepraszam drogi Pana A…
  Dziadziuś na emeryturze jak widać na dużo czasu .

 3. W dzisiejszych czasach każdy może sobie postawić kamerę w ogródku i nagrywać kreta 🙂
  Miasto na swojej działce też może postawić kamerę, żeby mieć jednak z tego jakiś użytek, należy teren odpowiednio oznakować i obraz nagrywać, ale to nadal trochę za mało, bo ten obraz ktoś powinien analizować i mieć narzędzia do ewentualnego prowadzenia postępowania w przypadku wykrycia wykroczeń.
  W mieście jest wiele miejsc które zostały zawładnięte przez np. przez krzaki, brud i pijącą młodzież czy też zdewastowanych. Patrząc na szybkość reagowania naszych służb na zgłoszenia i prowadzenie ewentualnych działań niwelujących problemy, nie przejmował bym się bardzo kamerą, dlaczego ?
  Czy trzeba długo szukać nie, zarośnięte okolice oczyszczalni ścieków, mało trafione inwestycje typu – miejskie targowisko, ostatnio prowadzone prace naprawcze dróg po których na nowo położonym asfalcie nadal gromadzi się woda, czy wreszcie polityka śmieciowa, czy też tak oczekiwana strefa parkingowa gdzie daje się zaparkować bezpłatnie w godzinach płatnego parkowania.
  Ktoś miał postawić kamery i je zamontował ale co dalej, miasto nigdzie nie chwaliło się inwestycją w monitoring przestrzeni miejskich, pytanie czy to co zostało postawione to przemyślana inwestycja która ma swój logiczny początek i koniec.
  Muszę jeszcze nawiązać do polityki śmieciowej, bo jest o czym porozmawiać. Jako mieszkańcy płacimy określoną stawkę za odbiór odpadów, stawki wcale nie są małe i mniejsze nie będą. nawet jeżeli ilość naszych mieszkańców nie wzrasta lawinowo, to jednak jakieś urodzenia dzieci są odnotowywane, ale dzięki brakowi nadzoru miasta nad sprawą śmieci, można takich urodzonych dzieci nie zgłaszać i płacić mniej za odbiór odpadów. Jednak wzrost ilości mieszkańców powoduje iż rośnie ilość odbieranych odpadów i na śmietnisko trzeba oddawać coraz więcej śmieci, przy jednoczesnym braku wzrostu przychodów z opłaty śmieciowej. Dzięki czemu ci uczciwie płacący, płacą za tych którzy nie płacą wcale, lub zaniżają ilość osób zamieszkujących posesję. niestety miasto do dzisiaj nie jest w stanie ogarnąć problemu i należycie wyegzekwować należne sobie pieniądze. Sam fakt iż śmieci są odbierane z wszystkich miejsc gdzie zostaną wystawione też nie napawa optymistycznie bo oznacza iż firma odbierająca odpady nie ma żadnego rozeznania na temat skąd powinna odbierać śmieci a skąd nie.

   • Nie bekną i nie beknie jestem pewien w 100%. W naszym kraju nie działa w zasadzie nic sprawnie. O odpowiedzialności za decyzje w obszarze publicznym to już nie ma co nawet rozmawiać. Nie ma żadnej odpowiedzialności . Ale z drugiej strony nie powinno to dziwić jeżeli ludzie się na to godzą i uznają, że tak ma być. Dopóki ludzie się nie obudzą w tym kraju, nigdy nikt za nic nie beknie, bo i po co ?

 4. Niestety co kilka lat dajemy się karmić kiełbasą wyborczą, łykamy te głodne kawałki, a później dajemy żyć naszym wybrańcom jak pączki w maśle.
  W ubiegłym tygodniu odbywały się spotkania burmistrza i radnych z mieszkańcami, ilu z Was było na takim spotkaniu, ilu z Was chciało zadać pytania i próbować rozliczyć naszych decydentów z dotychczasowych dokonań.
  Czy choć raz wrzucając kartę do urny zastanowiliście się jak osoba na którą oddajecie głos spędziła ostatnie cztery lata, to co proponuje na kolejne 5 lat to jest dla siebie ciepła posadka i pobory lub dieta, nie patrzycie czy to co proponował 4 lata temu udało mu się realizować.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here