Łukasz Rydzik współpracownikiem Klubu Lewicy w Sejmie

1

Od grudnia, pochodzący z Oleszyc Łukasz Rydzik rozpoczął pracę w Parlamentarnym Klubie Lewicy w Sejmie. Jak mówi, to m.in. możliwość działania w imieniu mieszkańców powiatu lubaczowskiego.

Fot, Materiały prasowe.

Przypomnijmy, że Łukasz Rydzik startował z pierwszego miejsca listy LEWICY w ostatnich wyborach parlamentarnych, i choć otrzymał ponad 10 tysięcy głosów to do Sejmu się nie dostał. Jego wynik i zaangażowanie w kampanii wyborczej zostały docenione jednak przez kierownictwo nowego Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy, w którym został zatrudniony w grudniu. Jak mówi, to dla niego ciekawe wyzwanie.

Jestem osobą, która chce się związać z polityką centralną, a praca w klubie daje ogromne możliwości zarówno na wpływanie na kierunek działań politycznych klubu, jak również możliwość interweniowania w sprawach ważnych dla powiatu lubaczowskiego i całego Podkarpacia. Moja obecność w klubie pozwoli mi także nabrać doświadczenia i umożliwi naukę od najlepszych polityków Lewicy – mówi Rydzik.

Już w pierwszym miesiącu pracy Łukasz Rydzik był bardzo aktywny w Sejmie. Interweniował m.in. w sprawie zamknięcia oddziału ginekologiczno-położniczego w Ustrzykach Dolnych oraz zainicjował konferencję prasową na temat dramatycznej sytuacji podkarpackich szpitali i ich zadłużenia (m.in. szpitala w Lubaczowie, Przeworsku, Sanoku i Ustrzykach). Tę współprowadził w środę (15.01) wraz z Posłanką Darią Gosek-Popiołek oraz Posłem Wiesławem Bużem. Rydzik w jej trakcie zwrócił uwagę, że liczy na zaangażowanie posłów PiS, którzy będąc partią rządzącą powinni wziąć odpowiedzialność za wysoki standard opieki zdrowotnej osób mieszkających na Podkarpaciu.

Łukasz Rydzik zachęca do zgłaszania do niego kolejnych ważnych z punktu widzenia mieszkańców spraw przez FB: https://www.facebook.com/lukaszrydzik, emailowo: lukasz.rydzik@kluby.sejm.pl lub telefonicznie: 579 932 353.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here