Wybory 2019: Jak wypadli kandydaci z powiatu lubaczowskiego

10

Dziewięcioro kandydatów z pięciu list reprezentujących powiat lubaczowski ubiegało się o mandat poselski w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Sprawdziliśmy jakie uzyskali wyniki.

Najlepszy wynik osiągnęła Teresa Pamuła, która startując z ósmego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości dostała 12 905 głosów, co dało jej szósty wynik na liście i mandat poselski na nową kadencję. Pięciocyfrowy wynik (10 391 głosów) odnotował także Łukasz Rydzik z Oleszyc, który był liderem listy LEWICY. Choć to jego ogromne indywidualne osiągnięcie, to cała lista wypadła już znacząco słabiej (KW SLD uzyskał 6,04% głosów w okręgu) i nie otrzyma mandatu w okręgu nr 22. Wyróżniający się wynik odnotował jeszcze burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, który startując z trzeciego miejsca na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego zebrał 2 879 głosów. To m.in. dzięki niemu ludowcy utrzymają w naszym okręgu jeden mandat poselski. Pozostali kandydaci uzyskali poparcie poniżej tysiąca głosów.

Wyniki kandydatów z powiatu lubaczowskiego:

Nazwisko i imiona Komitet Wyborczy Liczba głosów
PAMUŁA Teresa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 905
RYDZIK Łukasz Michał KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 10 391
ZADWORNY Zdzisław KOMITET WYBORCZY PSL 2 879
MAŁECKA Barbara Danuta KOMITET WYBORCZY PSL 985
SZWED Michał KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 894
ZADWORNY Waldemar KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 700
ZUCHOWSKI Jan Maria KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 423
WOJTUCH Ryszard Jan KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 251
WEŁYCZKO Zbigniew KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 184

elubaczow.com, PKW

10 komentarze

        • Pan Czarzasty jest przynajmniej stały w poglądach, wiadomo czego się po nim można spodziewać, w przeciwieństwie do tych przefarbowanych co są w PiS. Jednego takiego w naszym okręgu słusznie wyborcy PiS tym razem nie wybrali na posła. W tym przypadku można się zgodzić z tym co napisałeś pod innym artykułem, inteligentni ludzie którymi nie można manipulować zagłosowali na innych kandydatów. A ci z lewicy to czego mają się wstydzić? Zrobili coś złego? I co oni mają wspólnego z komunizmem? Wiesz w ogóle co to komunizm, czy dla Ciebie każdy kto ma lewicowe poglądy to komunista, który chce monopolu jednej partii, likwidacji opozycji, wsadzania do więzień inaczej myślących? Bardziej ma czego się wstydzić pan Piotrowicz, tłumaczy się, że za PRL-u pomagał opozycji, gdyby tak było to by go ówczesna władza raczej nie nagradzała.

          • Ja tam może nic nie wiem ale pani Teresa Pamuła otrzymała mandat poselski i jest z PiS. A co do starej lewicy oni chociaż wypowiadali się merytorycznie A ta nowa chcę nam zagotować dewiacje LGBT na ulicach i adopcję dzieci przez te środowiska.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here