Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie najlepsza na Podkarpaciu

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowa zdobyła pierwsze miejsce na Podkarpaciu w tegorocznym Rankingu Bibliotek, który opracował Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”. Nasza placówka zajęła także wysokie 14. miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Fot. MBP w Lubaczowie.

Poznaliśmy już Ranking Bibliotek 2019, który już po raz dziewiąty zorganizował Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”. W zestawieniu tym od kilku lat bardzo wysoko plasują się placówki z Cieszanowa (w ubiegłym roku szóste miejsce w Polsce) i Lubaczowa. W tegorocznym rankingu, to właśnie MBP im. Władysława Broniewskiego okazała się najlepsza z całego Podkarpacia i zajęła wysokie – 14. miejsce w zestawieniu ogólnopolskim wśród gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców.

W czwartek (28.11) w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, siedzibie Biblioteki Narodowej, odbyła się uroczysta gala Rankingu Bibliotek, podczas której nagrodę odebrała dyrektor placówki – Katarzyna Pelc-Antonik.

Fot. MBP w Lubaczowie.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają najlepsze biblioteki i samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here