W jednym miejscu zebrane zostaną prace twórców powiatu lubaczowskiego. Wystawa złożona z dzieł lokalnych artystów otwarta zostanie w niedzielę (24.11) o godz. 16:00 w „Letnisku. W drodze do Radruża” w Horyńcu-Zdroju.

Wystawa jest efektem utworzenia Kroniki Pogranicza, w której zamieszczono portrety artystów – malarzy, rzeźbiarzy, fotografów, osób tworzących rękodzieło itp. O tym pomyśle pisaliśmy w 2018 roku, zachęcając osoby z pasją do włączenia się w działania projektu. Pomysłodawczyni – Anna Serkis – po utworzeniu dość pokaźnej bazy artystów i opublikowania informacji o ich pasjach na, postanowiła stworzyć wystawę, na której pokazane zostaną wybrane prace twórców Ziemi Lubaczowskiej. W Horyńcu-Zdroju zaprezentowane zostaną dzieła Andrzeja Faszczowy, Aleksandry Hojdak, Elżbiety Kurus, Anety Mazepy, Katarzyny Petrykowskiej, Renaty Polczak, Janusza Szpyta, Alicji Szymeczko, Przemysława Zaręby i Mariana Zubrzyckiego. Podczas wernisażu przedstawiona zostanie poezja Józefa Furgały.

Prace oglądać będzie można do 6 stycznia 2020 roku w piątki, soboty i niedziele od 15:00 do 21:00, czyli w godzinach urzędowania Klubo-Kawiarni Artfestiwalu – LETNISKO. Na wystawę zaprasza Stowarzyszenie „Tegit et protegit” („Osłania i chroni”).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here