Budomierz: Do Polski z 67,5 tys. euro w podręcznej torbie

0

Ze sporą ilością gotówki w podręcznej torbie wybrał się do Polski 45-letni Ukrainiec. Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Budomierzu doliczyli się blisko 67,5 tys. euro.

We wtorek (19.11) podczas rutynowej kontroli pojazdów na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli u obywatela Ukrainy blisko 67,5 tys. euro w gotówce. Mężczyzna, wjeżdżając do Polski busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, nie zgłosił do kontroli środków pieniężnych. Pieniądze schowane były w jego bagażu podręcznym. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, przeciwko 45-latkowi wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe i na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 10 tys. złotych.

Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny – przypomina mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here