ZSP w Baszni Dolnej chce ponownie uzyskać Krajowy Certyfikat Zdrowia

0

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baszni Dolnej chce ponownie uzyskać Krajowy Certyfikat Zdrowia. Starając się o to wyróżnienie w placówce przygotowano wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Kresowej Osadzie projekt „Zdrowo rosnę z KOWR – Basznia Dolna 2019”.

Krajowy Certyfikat Zdrowia przyznawany jest szkole na okres 5 lat. Po upływie tego czasu placówka może ubiegać się ponownie o jego nadanie, jednak wcześniej musi spełnić odpowiednie warunki. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej jest już na dobrej drodze do ponownego uzyskania tego wyróżnienia. Koordynatorki projektu Teresa Korzeń, Jadwiga Wacnik przy pomocy wicedyrektor Edyty Hass i przewodniczącej Rady Rodziców Bernadety Młodowiec wraz z rodzicami oraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przygotowali działanie, które odbyło się pod hasłem: „Zdrowo rosnę z KOWR – Basznia Dolna 2019”. Impreza skierowana była do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III. Wśród wielu atrakcji czekających na maluchów znalazły się różnorodne konkursy sprawnościowe, artystyczne i sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kulinarne. Kolorowe stoisko ze zdrową żywnością przygotowała Rada Rodziców.

– Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, a w szczególności rodzicom, gdyż stoisko promujące zdrową żywność cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wszystkich gości. Fakt, że wszystkie przygotowane produkty znikały ze stołu jak „świeże bułeczki” jest też dla nas sygnałem, że jako szkoła jesteśmy gotowi do podjęcia pozostałych działań w celu uzyskania ponownie Krajowego Certyfikatu Zdrowia. – wyjaśnia wicedyrektor Edyta Hass.

Galeria zdjęć, fot. ZSP w Baszni Dolnej.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here