Basznia Dolna: Impreza plenerowa „Zdrowo rosnę” z KOWR

0

We wtorek (15.10) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się impreza plenerowa „Zdrowo rosnę” z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Wzięło w niej udział blisko 600 dzieci z kilkunastu szkół i przedszkoli z terenu powiatów jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.

Impreza skierowana była do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III. Organizatorami byli Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Urząd Gminy Lubaczów i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział w Rzeszowie. Wśród atrakcji czekających na maluchów znalazły się wspólne zajęcia w plenerze o tematyce prozdrowotnej, zwiedzanie Kresowej Osady, zajęcia z animatorami, konkursy z nagrodami, pokazy kulinarne w wykonaniu Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, wspólny posiłek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu pod kierunkiem nauczycieli tej szkoły, czy konkurencje sprawnościowe.

W wydarzeniu wzięły udział przedszkola i szkoły z Pawłosiowa, Łukawca, Baszni Dolnej, Jarosławia, Szówska, Kańczugi, Załuża, Rudy Różanieckiej, Kidałowic i Lisich Jam.

Dzieci przez zabawę i wspólne zajęcia oraz konkursy zapoznawały się z szeroko pojętą tematyką prozdrowotną, w której skład wchodzi zdrowe odżywianie i ruch. Dzięki warsztatom prowadzonym przez Nadleśnictwo Lubaczów zapoznawały się też z kwestiami ochrony przyrody.

Impreza zakończyła się rozdaniem nagród w konkursach oraz odebraniem przez wszystkie grupy pamiątkowych dyplomów.

fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here