Rusza „Tydzień Przedsiębiorcy”, także w Lubaczowie

0

„Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie” – to hasło tegorocznej akcji  „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od 23 do 27 września będziemy mogli uczestniczyć w cyklu seminariów i dyżurów eksperckich. Bezpłatne szkolenia odbędą się w różnych miejscowościach naszego województwa, także w Lubaczowie.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, kadrowych, księgowych, tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem oraz obcokrajowców, którzy już podjęli pracę. W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje m.in. z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz prawa do wypłaty świadczeń z tego tytułu. To będzie też doskonała okazja, by zgłębić temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

W Biurze Terenowym ZUS w Lubaczowie (ul. Mickiewicza 168) 23 września (poniedziałek) w godz. 9:00-12:00 spotkać się będzie można z ekspertami z Urzędu Skarbowego w Lubaczowie. Ponadto w godz. 8:00-18:00 udzielane będą niezbędne informacje i porady, odbędzie się szkolenie przystanowiskowe z obsługi profilu PUE. Na kolejny dyżur eksperci zapraszają 25 września (środa) w godz. 8:00-15:00.

W tym roku seminaria i dyżury odbywać się będą także w Rzeszowie, Przeworsku, Jarosławiu, Przemyślu, Stalowej Woli, Leżajsku, Mielcu, Tarnobrzegu, Jaśle, Krośnie, Dębicy, Sanoku i Brzozowie. Wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne. Szczegółowy harmonogram poszczególnych seminariów i konsultacji dostępny jest na stronie internetowej ZUS: zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy.

„Tydzień przedsiębiorcy” odbywa się pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy partnerstwie Państwowej Inspekcji Pracy.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here