Naturalne skarby lubaczowskich lasów

0

Jakie skarby kryją lubaczowskie lasy? Czytelnicy przesyłają nam zdjęcia z wynikami swojego grzybobrania.

Choć ostatnio nie było zbyt dużo deszczu, to w lasach przybywa grzybów, a wraz z nimi miłośników grzybobrania. Świadczą o tym przesyłane na naszą skrzynkę redakcyjną zdjęcia czytelników. Powyżej przedstawiamy wyniki zbiorów Pani Haliny, która spacerowała po oleszyckich lasach.

A jak kończą się Wasze wyjścia na grzyby? Jeśli macie się czym pochwalić, podpowiedzcie nam, gdzie zbieraliście takie okazy, jaka potrawa z nich powstanie i prześlijcie do nas zdjęcia (redakcja@elubaczow.com), a my je opublikujemy.

Jednocześnie przypominamy, że amatorzy grzybobrania powinni zachować szczególną ostrożność i zbierać tylko te gatunki, które są im znane. Ponadto pamiętajmy, że wśród drzew bardzo łatwo się zgubić. Wybierając się na grzybobranie powinno się realnie ocenić swoje możliwości i czas. Nie powinno się wybierać na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie. Warto zabrać ze sobą kogoś, kto zna las i mieć przy sobie telefon komórkowy. Pomocne mogą być też bezpłatne aplikacje, które znajdą drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here