Łukasz Rydzik: Lubaczów nie jest bastionem PiS-u

35

Mimo ostatnich wysokich wyników wyborczych, dziś przekonałem się, że Lubaczów wcale nie jest bastionem Prawa i Sprawiedliwości – mówi kandydat LEWICY Łukasz Rydzik z Oleszyc, który w poniedziałek (16.09) spotkał się z mieszkańcami naszego miasta.

Stara kampanijna zasada mówi „spotkaj się z wyborcami na ulicy, a dowiesz się jakie są nastroje społeczne”. Przekonał się dziś (16.09) o tym Łukasz Rydzik, który ubiega się o mandat poselski z pierwszego miejsca listy LEWICY (SLD, Razem, Wiosna Biedronia) w naszym okręgu. Kandydat postawił po raz kolejny na bezpośredni kontakt w wyborcami i w poniedziałkowy poranek wybrał się m.in. na popularne lubaczowskie targowisko. Jak mówi, mimo, że ostatnie wyniki wyborcze PiS-u wskazują na dominację tego ugrupowania w naszym mieście, to jego odczucia są zupełnie inne.

Część osób rzeczywiście wyrażało poparcie dla PiS-u, ale spore grono wyrażało nadzieję, że władza zmieni się po wyborach. Co niezwykle ważne, wyborcy widzą tę zmianę jako realną i to mnie cieszy. Większość podkreślała także, że lewica jest potrzebna w Sejmie, a ja jestem pewny, że do niego wrócimy – mówi Łukasz Rydzik, który w podsumowującym dzień poście na facebook’u podkreślił, że takie spotkania dają ogromny zastrzyk energii.

35 komentarze

 1. Ja mam inne pytanie dla elektoratu PiS. Czy „zamach smoleński” został całkowicie wyjaśniony? Czy wskazano osoby odpowiedzialne, które zorganizowały i przyczyniły się do tej niepowetowanej straty dla Polski? Czy został ujawniosny „spisek Tuska i Putina” przez wszelkiej maści komisje i innych członków kabaretu organizowanego przez Pana Macierewicza? Czy wrak samolotu dotarł już do Polski? 4 lata u władzy, wszystkie instrumenty prawne w ręce i….? Wielokrotnie przedstawiciele jedynej słusznej partii mówili o tej katastrofie, że jest to „sprawa honoru”. Z prezesem na czele.
  Kolejna sprawa to wielka afera wokół Amber Gold, w którą byli rzekomo zamieszani Donald Tusk z synem oraz Minister Finansów Rostowski. Dlaczego wciąż przebywają na wolności?
  Co z Panem Markiem Chrzanowskim z KNF?? DLaczego sprawa została zamieciona pod dywan??

     • Wycięte z kontekstu, ale nie zmieniające sensu całej wypowiedzi.
      Niemniej jednak ulegnę i przedstawię panu pytania w innej formie, bez tez. Proszę bardzo.
      1. Czy katastrofa smoleńska została wyjaśniona?
      1a. Czy jest ktoś winny niedopełnienia obowiązków przy organizacji wydarzenia?
      1b. Ile osób zostało skazanych prawomocnym wyrokiem dot. katastrofy smoleńskiej?
      1c. Jaką rolę odegrały w katastrofie smoleńskiej następujące osoby: Donald Tusk i Władimir Putin?
      1d. Jaki jest końcowy raport i wnioski komisji ds. wyjaśniającej katastrofę smoleńską?
      1e. Na jkim etapie znajduje się ściąganie wraku do Polski? Czy zostanie on ostatecznie ściągnięty?
      2. Czy sprawa Amber Gold została wyjaśniona do końca?
      2a. Kto poza malżeństwem Plichtów został pociągnięty do odpowiedzialności za te niedopatrzenia?
      3. Co dzieje się aktualnie z Markiem Falentą?
      4. Co dzieje się aktualnie z Markiem Chrzanowskim?
      Mam jeszcze kilka pytań, ale chętnie dowiem się czy pan w ogóle zna odpowiedź chociaż na te zadane powyżej

 2. He he he he a co to jest debata prezydencka z miła chęcią odpowiedział bym na te pana pytania tylko po co to panu jak pan i tak ma z góry zakodowaną własną interpretacje tych wszystkich wydarzeń. Może ta odpowiedź pana pana usatysfakcjonuje, że świat jest duży a ludzie na nim różni, niektórzy jedno i to samo wydarzenie mogą spostrzegać inaczej.

  • To nie jest debata prezydencka, tylko wymiana poglądów, ale jak widać, woli pan „rozmawiać” bez sensu, niż prowadzić merytorczzyną dyskusję.
   Szczerze powiedzawszy dopuszczałem do siebie myśl, że nie podejmie pan polimiki na tym gruncie. Jest zbyt grząski, nieprawdaż?;)))))

   • Wymiana poglądów nie może bazować na tak wrażliwych tematach ja katastrofa smoleńska gdyż może w kontekście rozmowy urażać pamięć zmarłych czego myślę nie chcieli byśmy dotykać. Ale o temacie Amber Gold jak najbardziej. Dobranoc

   • Na tych zgliszczach był budowany kapitał polityczny pewnej partii, ale jeżeli jest to dla pana za trudny temat do dyskusji, towarzyszą panu obawy urażenia pamięci zmarłych, w porządku, szanuję to. Zamieniam się zatem w słuch na temat Amber Gold.

 3. Takich afer jak Amber Gold gdzie wmieszani w sprawę byli prominentni politycy Platformy Obywatelskiej oraz syn pana Donalda Tuska a pan Marcin Plichta był tzw.(słupem), nie wiem czy kiedykolwiek da się rozwiązać. Jak to mówią że prawo jest tylko dla biednych. Ale coś w tej sprawie się dzieje. Komisja śledcza prowadzona przez panią Małgorzatę Wassermann i Komisja do spraw wyłudzeń którą prowadzi pan Marcin Horała chcą udowodnić przyzwolenie i powiązania ekipy rządzącej platformy Obywatelskiej tzw.grabieży państwa i postawić Donalda Tuska i Jacka Rostowskiego pod Trybunał Stanu i niestety są to procesy długotrwałe. Ale do tego PiS musi wygrać przyszłe wybory z dużą przewagą gdyż potrzebne jest ok 3/5 głosów bu do tego doprowadzić.

 4. Komisja do spraw Amber Gold nie ma uprawnień np. Policji czy Sądu nie może skazać osoby podejrzanej. Produktem komisji jest raport w którym wskazuje nieudolność służb np. ABW i innych organów uprawnionych do ścigania przestępstw skarbowych za rządów Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk stworzył parasol ochronny dla tego typu przestępstw, mizernie tłumacząc się że o niczym nie wiedział, zapomniał albo że miał (pomroczność niejasną) jak w procesie syna Lecha Wałęsy. Tak jak już wcześniej napisałem raporty obu komisji mogą być podstawą postawienia Donalda Tuska, Jacka Rostowskiego, Ewę Kopacz, Jacka Kapicę pod Trybunał Stanu. Ale do tego PiS musi zdobyć 3/5 głosów w sejmie.

  • Tak, tak. Słyszałem to z ust pani przewodniczącej. Każdy zdrowo myślący człowiek doskonale wiedział jeszcze przed rozpoczęciem prac jakimi instrumentami włada komisja oraz w jakim zakresie działa. Jednak nie takie było pytanie. Pytałem czy zna pan treść raportu końcowego komisji?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here