Nauczyciele z Zespołu Szkół w Lubaczowie bardziej kreatywni

0

Nauczyciele z Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie na wakacjach wzięli udział w  projekcie szkoleniowym „Kreatywni nauczyciele dla innowacyjnej gospodarki”, który realizowany był w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

O tym, że nauczyciele z Zespołu Szkół w Lubaczowie wezmą udział w szkoleniu w Hiszpanii pisaliśmy w czerwcu. Ośmioosobowa grupa przez pięć dni (1-5 lipca) szkoliła się pod okiem profesjonalnej kadry. Zajęcia pozwoliły na nawiązanie kontaktów z innymi, podniesienie umiejętności językowych i przełamanie barier komunikacyjnych. Szczegółowy program poświęcony dynamicznemu nauczaniu obejmował cykl Kolba, krzywą zapominania Ebbinghausa, model dynamicznej nauki Kurta Vopela, proces grupowy, fazy rozwoju grupy, role grupowe, typologię osobowości oraz niekonwencjonalne metody nauczania.

Pobyt w Hiszpanii nie był związany tylko z nauką. Nauczyciele uczestniczyli również w programie kulturowym. Zwiedzili najatrakcyjniejsze zabytki Granady i okolic, w tym: Albayzin – najstarszą dzielnicę Granady wpisaną na listę światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z Alhambrą, będącą imponującym warownym zespołem pałacowym. Zobaczyli Sacramonte – dzielnicę, w której narodziło się flamenco, Frigilianę – najpiękniejszą wioskę Costa del Sol oraz jaskinię Gueva de Nerja. Każdego dnia poznawali nowe smaki andaluzyjskiej kuchni, w tym gaspacho, paella i inne potrawy przyrządzane z owoców morza i śródziemnomorskich przypraw.

– Takich wrażeń i emocji nie jest się w stanie przeżyć we własnym kraju. Zachęcamy więc wszystkich do pisania projektów i wyszukiwania zagranicznych ofert edukacyjnych. Cieszymy się, że to nie ostatni międzynarodowy projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole. – podsumowują wyjazd nauczyciele.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here