Kreatywni nauczyciele dla innowacyjnej gospodarki w Zespole Szkół w Lubaczowie

0

Nauczyciele z Zespołu Szkół w Lubaczowie wezmą udział w szkoleniu w Hiszpanii. Ich wyjazd odbędzie się w ramach projektu finansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Fot. elubaczow.com, arch.

W szkoleniu „Dynamiczne nauczanie”­­, które odbędzie się Granadzie w Hiszpanii, uczestniczyć będzie ośmioosobowa grupa nauczycieli. Ich wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Kreatywni nauczyciele dla innowacyjnej gospodarki”, który realizowany jest w Zespole Szkół w Lubaczowie. Przed nauczycielami stanęła szansa poznania nowych metod pracy, bo będą oni uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Nabyte umiejętności pomogą im w zachęceniu uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Wymiana doświadczeń i rozbudowywanie warsztatu pracy poprzez współpracę z innymi nauczycielami oraz udział w programie kulturowym podniesie niewątpliwie jakość kształcenia.

– Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do wzrostu atrakcyjności szkoły oraz umożliwi wzbogacenie oferty edukacyjnej o nowe szkolenia oraz praktyki zagraniczne nie tylko dla kadry nauczycielskiej ale i dla naszych uczniów. W powiązaniu z faktem, że zarówno sami uczniowie, jak też ich rodzice, podróżują w różnych celach po Europie, konieczne wydaje się przeniesienie na rodzimy grunt tego, co nowe i korzystne w europejskich systemach edukacji, zaczynając od stylu nauczania, sposobu przekazywania wiedzy, aż po zróżnicowaną ofertę języków obcych. Początek wakacji to nie dla wszystkich okres odpoczynku, dla grupy nauczycieli z ZS w Lubaczowie będzie to początek pracy nad wzbogaceniem własnego warsztatu. – czytamy w przesłanym do nas komunikacie prasowym.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here