Łukasz Rydzik krytycznie o reformie edukacji

4

Ostatnia reforma edukacji rządu PiS została przeprowadzona bardzo nieudolnie – uważa Łukasz Rydzik, lider listy LEWICY w naszym okręgu w październikowych wyborach do Sejmu.

Właśnie o kwestiach edukacji mówili działacze podkarpackiej LEWICY podczas ostatnich konferencji prasowych w Rzeszowie i Przemyślu. Wystąpił na nich m.in. Łukasz Rydzik z Oleszyc, który lideruje liście w naszym okręgu. W jego ocenie ostatnia reforma edukacji, której twarzą była minister Anna Zalewska, została przeprowadzona bardzo nieudolnie i przyniosła liczne negatywne skutki.

Szkoły zmagają się teraz z przepełnionymi klasami. Standardem teraz jest, że klasa liczy ponad 30 uczniów. Czy to są warunki do edukacji na wysokim poziomie? – pytał w poniedziałek Łukasz Rydzik, który zwrócił także uwagę, że placówki nie przygotowały się odpowiednio na przyjęcie podwójnego rocznika.

Rydzik i kandydaci LEWICY uważają ponadto, że do programu nauczania należy wprowadzić edukację obywatelską i podnieść w polskich szkołach standard nauki języka angielskiego, który jest dla młodych ludzi dziś najważniejszy.


4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here