Udany debiut Kamila Antonika w Ekstraklasie [VIDEO]

1

Wychowanek Startu Lisie Jamy Kamil Antonik zadebiutował w Ekstraklasie. W barwach Arki Gdynia rozegrał całe spotkanie i był jednym z najlepszych zawodników żółto-niebieskich.

Fot. Tomasz Duc, www.arka.gdynia.pl

O tym, że 20-letni Kamil Antonik, wychowanek Startu Lisie Jamy, został piłkarzem ekstraklasowej Arki Gdynia pisaliśmy początkiem czerwca. Od tamtego czasu Kamil ciężko trenował z kolegami pod okiem trenera Jacka Zielińskiego. Młody zawodnik dostał szansę debiutu w pierwszej jedenastce już w inauguracyjny spotkaniu nowego sezonu, w którym Arka podejmowała Jagiellonię Białystok.

Choć żółto-niebiescy byli w piątek (19.07) wyraźnie słabsi od zawodników Jagi i przegrali 0:3, to Kamil Antonik zaliczył wyjątkowo dobry debiut. Jeden z jego strzałów mógł dać gola gospodarzom, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Kamil był też najszybszy spośród zawodników Arki (33,54 km/h) i także on wykonał najwięcej sprintów (19). Pomimo tak udanego debiutu sam zawodnik z pokorą podchodzi do swoich występów w Ekstraklasie i podkreśla, że nie liczą się indywidualne sukcesy, a jedynie dobro całej drużyny.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here