Wychowanek Startu Lisie Jamy zagra w Ekstraklasie

0

20-letni Kamil Antonik, wychowanek Startu Lisie Jamy, został piłkarzem ekstraklasowej Arki Gdynia. Do drużyny żółto-niebieskich przeszedł z drugoligowej Resovii Rzeszów.

Fot. Stanisław Wrzosek, arka.gdynia.pl

Ekstraklasowy klub piłkarski Arka Gdynia poinformował dziś, że podpisał 2-letni kontrakt z Kamilem Antonikiem. Zawodnik, który jest wychowankiem Stary Lisie Jamy, w ostatnim sezonie występował w II-ligowej Resovii Rzeszów, w barwach której zdobył 5 bramek i odnotował 5 asyst w trakcie 27 występów. Prawy pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Kamil trafił do Resovii jako junior, a w sezonie 2017/2018 był wypożyczony do IV-ligowej KS Wiązownicy.

– Kamil to utalentowany młody zawodnik. Znam jego potencjał, był obserwowany, stąd nasza determinacja w jego pozyskaniu. Jego przyjście stwarza nam rywalizację na pozycji młodzieżowca. Są także Stępień, Młyński i inni, ale także potrzebują konkurencji i rywalizacji. Cieszę się, że Kamil trafił do nas, mimo że konkurencja do jego pozyskania była silna – komentuje transfer trener gdyńskiego klubu Jacek Zieliński.

Nowy nabytek żółto-niebieskich jesienią skończy 21 lat. To oznacza, że w przyszłym sezonie będzie miał status młodzieżowca. To właśnie ta kwestia była kluczowa w pozyskaniu wychowanka Startu Lisie Jamy, bo od początku rozgrywek sezonu 2019/2020 w ekstraklasie obowiązywał będzie przepis o konieczności przebywania na boisku przynajmniej jednego takiego piłkarza w każdej drużynie. Nowy nabytek żółto-niebieskich o miejsce na boisku rywalizował będzie z innymi obiecującymi zawodnikami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here