Podsumowujemy Dni Horyńca-Zdroju 2019 [ZDJĘCIA]

0

Za nami tegoroczne Dni Horyńca-Zdroju, które obfitowały w wiele atrakcji. Weekendowe wydarzenia zainaugurowały zarazem kolejną odsłonę Art Festiwalu.

Tegoroczne obchody Dni Horyńca-Zdroju zainaugurowały w sobotę 06.07) maratony rowerowe Cyklokarpaty, w których uczestniczyło prawie 500 cyklistów. W ich ramach w Parku Zdrojowym, obok profesjonalnej rywalizacji, zorganizowano także wyścigi Kids Race. To także tutaj wieczorem publiczność zachwycił zespół Raz Dwa Trzy.

– Wspaniały koncert wybitnych muzyków ściągnął do Horyńca-Zdroju sporą widownię, a sam koncert możemy uznać jako jeden z najlepszych jaki mieliśmy w naszej miejscowości – podsumowują organizatorzy.

Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Horyniec-Zdrój, w którym oprócz gospodarzy wystąpiły zespoły z Wielkich Oczu, Cewkowa i Lisich Jam. Po południu miał miejsce Festiwal Borowiny Czarnego Złota Ziemi Horynieckiej, w trakcie którego wystąpiły kapele ludowe, odbyły się prezentacje naszych uzdrowisk oraz konkurs wiedzy o gminie. Były także dmuchańce dla najmłodszych, a lokalne Koła Gospodyń Wiejskich startowały w konkursie na najlepsze danie jednogarowe. Wieczorną gwiazdą był Dziani i jego Gwiazdy Cygańskie. Całość obchodów Dni Horyńca-Zdroju zamknęła zabawa taneczna z zespołem NaNowo.

To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń w gminie, bo ruszył właśnie Art Festiwal, który potrwa do 18 sierpnia.

Galeria zdjęć z Dni Horyńca-Zdroju, fot. Krystian Kłysewicz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here