Artfestiwal w Horyńcu-Zdroju rusza już w niedzielę

0

Artfestiwal, czyli festiwal, który w Horyńcu-Zdroju łączy świat literatury, filmu, muzyki i teatru rozpoczyna się już 6 lipca. Organizatorzy na rozmaite wydarzenia zapraszać nas będą aż do 18 sierpnia.

Jest to już 3 edycja wakacyjnych spotkań z artystami z całej Polski oraz z zagranicy organizowanego przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z Gminą Horyniec-Zdrój pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tegorocznym programie znalazły się liczne koncerty, spektakle, prezentacje, spotkania, przeglądy filmów krótkometrażowych, promocje książek, wernisaże, warsztaty i kiermasze książki. Festiwal poświęcony będzie, jak co roku, uznanym talentom ze świata literatury, filmu, muzyki i teatru. Tegoroczna edycja skupiona jest w szczególności wokół dwóch nazwisk – Hłasko i Komeda, obok których przedstawieni zostaną równie wybitni poeci, pisarze, muzycy, malarze, ilustratorzy, reżyserzy i aktorzy: Artur Andrus, Lidia Bogaczówna, Sonia Bohosiewicz, Csangallo, Agata Dębicka, Francesco Groggia, Bogna Kicińska, Michał Komar, Agnieszka Kosińska, Kraków Street Band, Robert Krzyśków, Wojciech Kuczok, Magdalena Kumorek, Mariusz Lewko, Janusz Majewski, Anna Mieszczanek, Jarosław Mikołajewski, Katarzyna Mołoniewicz, Abel Murcia, Raz Dwa Trzy, Paweł Rydzewski, Adam Safaryjski, Kamil Sipowicz, Elżbieta Sobolewska, Andrzej Titkow, Tubis Trio, Michał Zabłocki.

Wydarzenia festiwalowe, które zainauguruje niedzielny koncert zespołu Raz Dwa Trzy, odbywać się będą w Horyńcu-Zdroju w Letnisku, w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym, w Parku Zdrojowym oraz Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.


Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu http://artfestiwal.pl/ oraz profilu FB Artystyczny Zdrój.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here