Pielgrzymi z Lubaczowa na rowerach dotarli do Częstochowy

0

Końcem czerwca z Lubaczowa wyruszyła II Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Miłośnicy jednośladów wczoraj (04.07) dotarli do celu pokonując około 400 km.

Fot. facebook.com/BoromeuszLubaczow

Trwa sezon pielgrzymkowy na Jasną Górę. Częstochowę odwiedzi kilka milionów pątników, którzy podejmą czuwanie przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny, dziękując za okazane łaski lub niosąc prośby. Jedni do miejscowości przyjeżdżają samochodami lub autokarami, inni preferują piesze wędrówki, a jeszcze inni – wyjazdy rowerowe, które w ostatnim czasie stały się dość popularne (w każdej archidiecezji jest już organizowana pielgrzymka rowerowa). Ten rodzaj pielgrzymowania wybrało także trzydziestu mieszkańców naszego powiatu, którzy 30 czerwca wyruszyli w II Pielgrzymkę Rowerową z Lubaczowa do Częstochowy. Była to dla nich okazja do manifestacji wiary i jedności. Wyprawa nie była tylko zwykłym wyjazdem, stanowiła pewnego rodzaju rekolekcje.

Przypominamy, że trwają także zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę, która wyruszy z Lubaczowa 2 sierpnia.

Nieco zdjęć możecie obejrzeć na profilu parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie ↓  ↓  ↓ 

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here