Ruszyły zapisy na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę

0

2 sierpnia wyruszy XXXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Pątnicy w trasę wyjdą także z lubaczowskiego Sanktuarium.

fot. Telewizja Lubaczów, arch.

Wspólne wędrowanie w tym roku odbędzie się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Obecność Bożego Ducha w życiu człowieka ma być motywem przewodnim pielgrzymki i pielgrzymkowych katechez. Ks. Michał Moń, Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę, zachęca do wzięcia udziału we wspólnej modlitewnej wędrówce:

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. To dobra okazja, by odchodząc od swoich codziennych zadań i obowiązków, pogłębić osobistą relację z Panem Bogiem. Zastanowić się nad tym, czy idę właściwą drogą w życiu. Wśród wielu propozycji wyjazdów i pielgrzymek do miejsc świętych warto rozważyć udział w Pieszej Pielgrzymce Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Piesze pielgrzymowanie do Częstochowy jest doskonałą okazją do bardziej intensywnej modlitwy, do pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej, stanowi także szkołę chrześcijańskiego świadectwa.

Piesza Pielgrzymka będzie trwała od 2 do 14 sierpnia. Zapisy dokonywane są w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej.

mp, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here