Folkowisko jest już blisko

0

Za nieco ponad tydzień – 11 lipca w Gorajcu (gm. Cieszanów) rozpocznie się Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko. Impreza ma swoich stałych uczestników z całej Polski i zagranicy, ale także spore grono fanów z naszej okolicy.

Fot. Łukasz Kopeć, mat. pras.

Folkowisko to uznana już impreza na festiwalowej mapie naszego kraju. Każdego roku do niewielkiej miejscowości w gminie Cieszanów zjeżdżają setki miłośników dobrej muzyki i kultury ludowej. W tym roku w dniach 11-14 lipca czeka nas 9 edycja festiwalu, która opowie o wędrownych dziadach. Tradycyjnie na gorajeckiej scenie wystąpią rozmaici muzycy. Zagrają choćby takie gwiazdy jak Pablopavo i Ludziki, Żywiołak, Hańba! czy Joryj Kłoc, ale również możecie się spodziewać swojskiej potańcówki przy akompaniamencie Kapeli Zdzisława Kwapińskiego.

[FOLKOWISKO 2018 – NASZA FOTORELACJA]

Folkowisko to jednak nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie i przyroda. Wydarzenie przyciąga między innymi ze względu na warsztaty, które odbywają się w ciągu dnia. Przestrzeń festiwalową wypełniają też spotkania z pisarzami. Program jest jednak znacznie bogatszy, a możecie zapoznać się z nim na stronie folkowisko.pl.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here