Boże Ciało w Lubaczowie – program uroczystości

1

W czwartek (20.06) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Tego dnia w Lubaczowie zaplanowano kościelne uroczystości, które związane będą także z utrudnieniami w ruchu.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Uroczysta Msza św. odprawiana dla mieszkańców regionu przez Ks. Biskupa Mariana Rojka i księży z obydwu lubaczowskich parafii rozpocznie się o godz. 9:30 w konkatedrze. Następnie wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Karola Boromeusza. Procesja wyruszy przy akompaniamencie orkiestry dętej i zatrzymywać się będzie przy czterech ołtarzach. Pierwszy zlokalizowany będzie przy ul. Rynek, drugi przy Starostwie Powiatowym, trzeci przy ul. Unii Lubelskiej i czwarty przed kościołem św. Karola Boromeusza. Tam planowane jest zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Zachęcamy do udekorowania flagami i emblematami religijnymi naszych okien w domach i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków – czytamy na stronie internetowej lubaczowskiej konkatedry.

W związku z organizacją procesji, kierowcy będą mieli utrudniony ruch. Policyjna akcja „Boże Ciało” będzie trwać jednak nie tylko w trakcie procesji. Działania funkcjonariuszy ruchu drogowego potrwają do niedzieli. Priorytetem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na drogach naszego powiatu.

[PROCESJA BOŻEGO CIAŁA 2018 – ZOBACZ ZDJĘCIA]

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here